Centrum naukowe z bambusa. Konkurs

Centrum naukowe z bambusa. Konkurs

Materiały organizatora

Wyzwaniem, przed którym staną uczestnicy konkursu polega na stworzeniu projektu centrum nauki, które będzie działać jako instytut naukowo-badawczy. Materiałem, który ma dominować w projekcie jest bambus.

Budynek ma powstać, aby przyczynić się do rozwoju lokalnych społeczności. Centrum musi być zrównoważone ekonomicznie, a także angażować lokalnych rolników, produkujących materiały z bambusa. Powinno również zachęcać mieszkańców do podejmowania nowych aktywności, zrzeszania się i wspólnego spędzania czasu. Centrum nauki będzie organizować warsztaty i szkolenia, które pozwolą lokalnej społeczności na rozwój i podniosą przedsiębiorczość w regionie.

Organizatorzy ujawnili kryteria, które musi spełnić projekt, aby został doceniony przez jury konkursu. Konstrukcja powinna być wykonana z bambusa, promować wszechstronność tego materiału i jego różnorodne zastosowania. Ponadto obiekt ma być przyciągający uwagę, architekci muszą jednak zadbać o to, aby zbalansować oryginalność i funkcjonalność centrum. W projekcie należy uwzględnić uwarunkowania społeczno-kulturowe i gospodarcze. Obiekt powinien być w miarę możliwości neutralny dla środowiska i dbać o zdrowie i komfort użytkowników.

Na zwycięzców konkursu czekają nagrody pieniężne. Konkurs ma charakter koncepcyjny, mogą wziąć w nim udział zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy i studenci. Więcej informacji, kalendarium i regulamin znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.