BIG i Safdie Architects dla Quito

BIG i Safdie Architects dla Quito

zdj. Uribe Schwartzkopf

Firma deweloperska Uribe Schwartzkopf, zaprezentowała dwa projekty mieszkaniowe w stolicy Ekwadoru: IQON zaprojektowany przez Bjarke Ingels Group oraz QORNER autorstwa Safdie Architects.

IQON to pierwszy projekt BIG w Ameryce Południowej i najwyższy budynek w Quito. QORNER zaś składa się z rezydencji o różnych wymiarach, wraz z udogodnieniami, takimi jak prywatne tarasy, siłownie, spa i baseny. Na parterze budynków znajdą się prestrzenie sklepów, restauracji i innych przestrzeni komercyjnych, dzięki czemu możliwe będzie połączenie budynku z miastem.

zdj. Uribe Schwartzkopf

 

Miasto Quito zostało zdefiniowane przez gęsto budowane niskie budynki, dzieje się tak ze względu na obecność lotniska w centrum miasta. Od dekady jednak lotnisko znajduje się w innym miejscu, które nie przeszkadza w rozbudowie miasta w pionie.

zdj. Uribe Schwartzkopf

 

 Dwa nowe budynki odzwierciedlają tę zmianę. IQON ma oferować 55 000 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej i komercyjnej rozmieszczonej na 32 kondygnacjach. Budynek oferuje 220 mieszkań, pięć lokali usługowych i 36 powierzchni biurowych. QORNER firmy Safdie ma 24 kondygnacje. Z powierzchniami handlowymi i restauracjami zaoferuje miastu przestrzeń o łącznej powierzchni ponad 16 000 metrów kwadratowych.

Oba budynki, zlokalizowane w dzielnicy La Carolina, nawiązują do bujnej roślinności porastającej lokalny park. Balkony budynku IQON firmy BIG zostały zaprojektowane tak, aby pomieścić różnorodne lokalne drzewa i rośliny.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.