Bjarke Ingels Group zbuduje „fabrykę przyszłości” dla SanPellegrino
Bjarke Ingels Group zbuduje „fabrykę przyszłości” dla SanPellegrino
Rozpoczęły się prace nad przebudową fabryki włoskiego producenta wody mineralnej SanPellegrino. Budynek został zaprojektowany przez święcące triumfy biuro architektoniczne BIG-Bjarke Ingels Group z okazji 120-lecia marki.
Dla większych obrotów i turystyki
Koncepcja BIG zakłada nie tylko stworzenie wygodnego, dobrze rozplanowanego i bezpiecznego miejsca produkcji SanPellegrino, ale również wywarcie wielkiego wrażenia estetycznego na każdym, kto będzie miał okazję obejrzeć fabrykę.
Biuro BIG stworzyło projekt betonowego, nowoczesnego budynku, otoczonego łukami z tego samego materiału. Fasada fabryki zostanie pokryta szklaną powierzchnią przypominającą wodę w różnych stanach skupienia. Istniejące biura i szatnie zostaną poddane gruntownej renowacji, zostanie także nowa stołówka pracownicza, strefa relaksu i centrum fitness. Wszystko po to, by pracownicy byli bardziej wypoczęci i zadowoleni, a więc – efektywniejsi.
Nowa wizja fabryki zakłada też wdrożenie polityki zrównoważonego rozwoju. Mają temu służyć panele fotowoltaiczne oraz systemu odzyskiwania wody. Nowy projekt – jak twierdzą właściciele marki – ma nie tylko poprawić sposób działania fabryki, ale również przyciągać turystów, będąc perełką na architektonicznej mapie włoskiej Lombardii.
Długo oczekiwane muzeum Guggenheima w Abu Zabi, zaprojektowane przez architekta Franka Gehry'ego, ma zostać otwarte w 2025 roku – niemal 14 lat po publikacji projektu obiektu i 10 lat od rozpoczęcia prac budowlanych.
Kultura pracy w biurze uległa wyraźnej zmianie podczas pandemii. Zmianom ulegnie również sposób, w jaki projektujemy i budujemy biura i przestrzenie coworkingowe. Co możemy zrobić, żeby jak najlepiej dopasować je do potrzeb współczesnych pracowników? Konkurs Breaking Work 3.0 zaprasza projektantów do pochylenia się na tym tematem i wysunięcia kreatywnych projektów biura przyszłości.
Dobiegają końca prace nad budynkiem centrum kulturalnego Luma Arles, który powstaje w Arles, w południowej części Francji. Za projekt budynku zwieńczonego abstrakcyjną rzeźbą z aluminium odpowiada Frank Gehry. Jak utrzymuje architekt, budynek został zainspirowany przez znany obraz Vincenta Van Gogha, Gwiaździstą noc. Budynek ma zostać otwarty w czerwcu tego roku.
Studia architektoniczne NORD Architects i BBP Arkitekter wygrały konkurs na projekt nowej szkoły publicznej w jednej z najbardziej zabudowanych dzielnic Kopenhagi. Głównym wyzwaniem dla architektów było stworzenie budynku, który wpasuje się w gęsto tkaną strukturę architektoniczną dzielnicy, jednocześnie prezentując sobą najwyższy poziom artystyczny.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.