Budynek 2 Lucan Place w Chelsea

Budynek 2 Lucan Place w Chelsea

2 Lucan Place, zdj. KFP

Studio Kohn Pedersen Fox Associates (KPF) właśnie otrzymało zgodę na kolejny etap realizacji Lucan Place w Chelsea, wielofunkcyjnego budynku, który pomieści nowe mieszkania oraz żłobek i specjalistyczną placówkę edukacyjną. Projekt łączący funkcje mieszkalne i społeczne powstanie w miejscu dawnego komisariatu policji.

Ten ośmiopiętrowy budynek powstanie przy 2 Lucan Place, w dzielnicy, w której dominują wysokie kamienice z okresu międzywojnia. Dla architektów było istotne, by kamienica mogła łączyć w sobie funkcje mieszkalne i społeczne. „Projekt 2 Lucan Place ewoluował w ścisłej współpracy z naszymi klientami, Gulf Islamic Investment oraz Royal Borough of Kensington and Chelsea. Pokazuje holistyczne podejście do budownictwa mieszanego zastosowania w gęstej aglomeracji – mówi John Bushell, dyrektor projektu w Kohn Pedersen Fox Associates.

2 Lucan Place, zdj. KFP

30 przestronnych mieszkań znajdzie się na wyższych kondygnacjach budynku, natomiast na dole – placówki edukacyjne, przedszkole Kido i szkoła specjalna Mom’s Belief, zapewniająca edukację i terapię dzieciom doświadczających trudności rozwojowych. Parter i pierwsze piętro są wizualnie odseparowane od reszty fasady, aby podkreślić odrębność tej części budynku.  Projektując, architekci myśleli również o budynku 2 Lucan Place jako o części większej całości. Właśnie dlatego, by zapewnić przechodniom wygodę, rogi budynku zostały „ścięte” na ukos.

2 Lucan Place, zdj. KFP

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.