Reinstate. Konkurs

Reinstate. Konkurs

Materiały organizatora

Na całym świecie żyje niemal 100 milionów osób dotkniętych bezdomnością. Kwestie polityczne, kulturowe i ekonomiczne powodujące bezdomność są bardzo złożone i głęboko zakorzenione w strukturze społecznej. Niestety problem ten nie zmniejsza się wraz z rozwojem społeczeństw, wręcz przeciwnie, szacuje się, że liczba osób bez dachu nad głową będzie wzrastać z roku na rok. Konkurs Reinstate zbierze najlepsze projekty schroniska i ośrodka pomocowego dla bezdomnych.

Rozwiązaniem, które najczęściej proponuje się osobom w kryzysie bezdomności, są schroniska i społeczności oferujące schronienie w zamian za pracę. Często jest to pierwszy krok do wyjścia z trudnej sytuacji życiowej, umożliwiający osobom pozbawionym domu powrót do społeczeństwa, znalezienie źródła utrzymania i stałego dachu nad głową. Jak wykazują statystyki, tego rodzaju pomoc jest krótkofalowa – duża część osób nie ma możliwości wyjść z kryzysu bezdomności bez większej systemowej pomocy, dostępu do opieki zdrowotnej czy wsparcia psychologicznego.

Konkurs polega na zaprojektowaniu nowoczesnych schronisk i przestrzeni społecznych, które zapewnią usługi edukacyjne, poradnictwo i przestrzenie do wykorzystania przez osoby w kryzysie bezdomności. Ośrodek pomoże potrzebującym wsparcia w znalezieniu pracy i domu dzięki edukacji, szkoleniom, a także różnego rodzaju wsparciu.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni. Nie są wymagane żadne kwalifikacje zawodowe. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.