Chengdu Future Science and Technology City projektu OMA

Chengdu Future Science and Technology City projektu OMA

Chengdu Future Science and Technology City, zdj. OMA

Studia architektoniczne OMA i GMP zostały ogłoszone zwycięzcami konkursu na projekt Chengdu Future Science and Technology City w Chinach. Zespół OMA opracuje szczegółową wizję Międzynarodowego Parku Edukacyjnego w zachodniej części kampusu, zaś studio GMP rozwinie plany rozwoju terenu po wschodniej stronie. Projekt jest częścią dużego planu, którego głównym zamierzeniem jest przyśpieszenie rozwoju regionu.

Międzynarodowy Park Edukacyjny o powierzchni 460 tysięcy metrów kwadratowych zaoferuje rozbudowaną ofertę współpracy zarówno lokalnym, jak i położonym nieco dalej uniwersytetom i ośrodkom badawczym. W skład kampusu wejdą akademiki, przestrzenie publiczne, wysokiej jakości laboratoria oraz sale wykładowe. „Główny budynek o powierzchni 80 tysięcy metrów kwadratowych stanie się sercem życia naukowego; znajdzie się w nim ogromna biblioteka uniwersytecka,  społeczne centrum studenckie, audytoria, laboratoria i biura” – mówią autorzy projektu.

Chengdu Future Science and Technology City, zdj. OMA

 

 Architekci podkreślają, że ich projekt od strony estetycznej skupia się na ścisłych połączeniach architektury z krajobrazem – tarasy, okalające budynki, mają pełnić funkcje swoistego „przedłużenia” pobliskiego terenu, wprowadzającego nieco natury do przestrzeni wewnętrznych. „Zamierzamy stworzyć projekt zakorzeniony w geografii regionu. Mamy nadzieję, że połączenie architektury i krajobrazu zaowocuje stworzeniem dynamicznego środowiska uniwersyteckiego, które będzie kolebką wielu innowacyjnych pomysłów” – mówi Chris van Duijn z OMA.

Chengdu Future Science and Technology City, zdj. OMA

 

Projekt OMA jest prowadzony przez architektów Chrisa van Duijna, Ravi Kamisettiego i Johna Thurtle'a.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.