Nowa siedziba ASI Reisen

Nowa siedziba ASI Reisen

Siedziba ASI Reisen, zdj. Snøhetta

Biuro Snøhetta opublikowało wizualizacje projektu nowej siedziby firmy turystycznej ASI Reisen, która powstanie w Natters w Austrii. Wizja projektantów nawiązuje bezpośrednio do proekologicznej misji firmy, która znana jest z szerzenia idei turystyki zrównoważonej, czyli takiej, która ogranicza negatywny wpływ podróżujących na środowisko. Właśnie dlatego zaprojektowany przez Snøhetta budynek zostanie wyposażony w najnowsze technologie odzyskiwania surowców i energii. Na jego konstrukcji, zbudowanej prawie w całości z drewna, zostanie posadzonych kilkadziesiąt gatunków roślin.

Aby ludzie mogli nadal żyć i rozwijać się na tej planecie, budynki, w których zamieszkujemy i spędzamy większość naszego życia, muszą być budowane nie tylko z myślą o komforcie, ale również z uwzględnieniem dobra środowiska naturalnego. Ten drewniany budynek z koncepcją otwartego biura oferuje kilka rozwiązań, które znacznie zmniejszą wpływ przestrzeni biurowej na środowisko” – mówią architekci.

Siedziba ASI Reisen, zdj. Snøhetta

Zielona kurtyna, która okala budynek ma pomóc wtopić go w otoczenie, a także – zapewniając więcej cienia i izolując budynek od warunków pogodowych – pozwoli na ograniczenie zużycia energii na klimatyzację. Roślinność będzie utrzymywana za pomocą automatycznego systemu nawadniania, który opiera się na odzyskiwaniu wody deszczowej. Architekci mają również nadzieję, że ten „pionowy ogród” przyczyni się do utrzymania różnorodności biologicznej w Natters.

Siedziba ASI Reisen, zdj. Snøhetta

źródło: dezeen.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.