Cultural Conserve

Cultural Conserve

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie Cultural Conserve, którego przedmiotem jest centrum kulturalne, wspierające kultywowanie lokalnych tradycji.

Kultura jest aspektem, który ukazuje ewolucję człowieka i jego samego w najlepszym i najbardziej kreatywnym wydaniu. Duchowe i materialne wartości były rozwijane przez grupy na całym świecie, a wraz z nimi kształtowały się takie elementy kultury jak estetyka i tradycja. Wierzenia, formy sztuki, wiedza i wszelkie inne zdolności lub zwyczaje nabyte przez człowieka na przestrzeni czas podświadomie wpływają na nasze poglądy, wartości, lęki, nadzieje i perspektywy.

Te wszystkie elementy odzwierciedlają tożsamość danego regionu i pomagają zachować integralność kulturową. Architektura, która jest częścią kultury, działa również jako fizyczne medium, które przekazuje przeszłe historie, idee i sposób życia. Trzeba jednak zauważyć, że w dzisiejszym świecie, przy przyspieszającej globalizacji kultury, ekspansji jednorodnej kultury i trendów, architektura i inne elementy odrębnych kultur umierają i są zapominane. Co możemy zrobić, aby ocalić kulturę?

Stwórz projekt centrum kultury dla japońskiej wioski Shirakawa-go. Połowa mieszkańców tej wsi zajmuje się turystyką. Co więcej, obecnie młodzież wyprowadza się z niej w poszukiwaniu pracy o lepszych dochodach, więc grupą demograficzną, która zachowuje żywe wartości historyczne i dziedzictwo, jest starzejąca się populacja, co warto wziąć pod uwagę, projektując. Centrum kultury powinno symbolizować przeszłość i przyszłość Shirakawa-go. Ośrodek powinien troszczyć się nie tylko o turystów, ale także o sprawy lokalnej społeczności. Powinien byc miejscem, w którym zarówno miejscowi, jak i turyści mogą zaangażować się w kulturowy dialog Shirakawa-go.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.