David Chipperfield Architects

David Chipperfield Architects

Ceramic Art Avenue Taoxichuan, zdj. David Chipperfield Architects

David Chipperfield Architects zbudował kompleks teatralno-hotelowy w Jingdezhen w Chinach. Budynek to część planu mającego na celu ożywienie dawnej dzielnicy przemysłowej, w której mieściła się między innymi fabryka porcelany.

Ceramic Art Avenue Taoxichuan uświetni krajobraz miasta Jingdezhen, znanego jako chińska stolica porcelany. Projekt obejmuje przekształcenie zabudowań w pobliżu centrum miasta w dzielnicę kulturalną, która będzie przypominać o wyjątkowym dziedzictwie przemysłowym miasta. Niektóre budynki fabryczne na tym terenie doczekały się już przebudowy – zostały przekształcone w muzeum i sklepy z porcelaną.

Ceramic Art Avenue Taoxichuan, zdj. David Chipperfield Architects

 

Wraz z ukończeniem Teatru Wielkiego Taoxichuan i kompleksu hotelowego, w skład którego wejdą dwa hotele i przestrzenie eventowe, przebudowa terenu definitywnie się zakończy. Według Davida Chipperfielda celem przebudowy jest nie tylko zachowanie i przekształcenie istniejących budynków w celu ponownego ich wykorzystania, ale także uzupełnienie dzielnicy miejskiej o nowoczesne budynki.

Ceramic Art Avenue Taoxichuan, zdj. David Chipperfield Architects

 

Budynki są połączone na poziomie gruntu lżejszą konstrukcją zbudowaną ze stali i szkła, która spaja je i ułatwia gościom poruszanie się po terenie. Ta przestrzeń może być również wykorzystana do organizacji wystaw i innych działań artystycznych.  Budynki hotelowe rozmieszczone są wokół ogrodów na dziedzińcach, które umożliwią gościom kontakt z naturą.

Ceramic Art Avenue Taoxichuan, zdj. David Chipperfield Architects

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.