Kobiety w architekturze. Konkurs na esej

Kobiety w architekturze. Konkurs na esej

Materiały organizatora

Czujesz się komfortowo, pisząc po angielsku? Historia architektury to twój konik? Jeżeli tak, to konkurs Woman in Architecture, organizowany przez platformę UNI, jest dla ciebie.

Chociaż architektura jest jednym z najstarszych branż w historii, kobiety są jej częścią dopiero od około wieku. Kobiety udowadniają swoją pasję do architektury w zdominowanym przez mężczyzn zawodzie, jednak społeczeństwo niekiedy kwestionuje ich rolę. […] Przez wieki kobiety służyły jako patronki, architektki, inżynierki, menedżerki i muzy; odgrywały kluczową rolę przy budowie budynków zarówno dużych, jak i małych. Które z kobiet związanych z architekturą uważasz za najciekawsze i wnoszące największy wkład w scenę architektoniczną?” – piszą organizatorzy konkursu.

Organizatorzy oczekują od uczestników napisania eseju o objętości 1000 – 1500 słów. Tekstowi mają towarzyszyć maksymalnie trzy obrazy oraz okładka. Organizatorzy przytaczają kilka pytań, które mogą pomóc uczestnikom w wypełnieniu zadania konkursowego. „Wymień niektóre z najlepszych architektek, które znasz, i wyjaśnij ich prace. Wymień kilka przeszkód, które muszą pokonać architektki? Jak możemy je ominąć? Jaki jest wpływ płci na sposób pracy i rodzaj przestrzeni, które powstają w procesie projektowania? W jaki sposób kobiety przezwyciężyły liczebną przewagę mężczyzn w innych zawodach? Jakie organizacje, wydarzenia i możliwości pracują nad zlikwidowaniem nierówności płciowych?”.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.