Dom na surowo

Dom na surowo

A House In Grey, zdj. Studio CYAN arq + dis

Studio CYAN arq + dis ukończyło realizacje projektu domu w Ekwadorze. Znakiem szczególnym domu om o nazwie A House In Grey, czyli Dom w Szarości, jest… brak wykończenia.

CYAN arq + dis, studio architektury z siedzibą w Quito, ukończyło dom ekwadorskim  Puembo. Projekt nie zakłada użycia materiałów wykończeniowych oraz dąży do ukazania każdego elementu konstrukcyjnego takim, jakim jest, obnażając jego industrialne piękno.

W procesie projektowania studio wyznaczyło wytyczne przestrzenne, estetyczne i adaptacyjne do miejsca. Pod uwagę zostały wzięte potrzeby mieszkańców domu: są oni para, która lubi być w stałym kontakcie podczas codziennych czynności. Jako, że są osobami pracującymi zdalnie, z domu, nie chcą odczuwać wyraźnej różnicy między życiem osobistym a pracą. Zadaniem architektów było więc zorganizowanie środowiska łatwego do adaptacji w zależności od potrzeb.

A House In Grey, zdj. Studio CYAN arq + dis

Wewnątrz domu studio szuka płynnych przejść między pomieszczeniami i materiałami, które umożliwiają bezpośredni związek między przestrzeniami, nie tworząc prawie żadnych fizycznych ograniczeń.

A House In Grey, zdj. Studio CYAN arq + dis

Strona estetyczna domu jest wynikiem bardzo drobiazgowej i szczegółowej pracy. W konstrukcji domu nie było miejsca na błędy, ponieważ – zważywszy na wynikający z koncepcji brak elementów wykończeniowych – nie było możliwości zakrycia usterek dekoracjami. Dlatego też projektanci wybrali materiały o interesujących i pięknych fakturach – beton, stal i szkło.

 

źródło: worldarchitecture.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.