Monolityczny budynek muzeum sztuki cyfrowej od TeamLab
Monolityczny budynek muzeum sztuki cyfrowej od TeamLab
TeamLab Phenomena w Abu Dhabi, zdj. TeamLab
Japoński kolektyw artystyczny TeamLab ujawnił projekt galerii sztuki cyfrowej TeamLab Phenomena w Abu Dhabi, która będzie stałym miejscem wystaw biura. Nowe centrum kultury ma powstać na wyspie Saadiyat, tuż obok Muzeum Historii Naturalnej Abu Dhabi zaprojektowanego przez studio Mecanoo.
Budynek ma charakterystyczną formę białego monolitu, która została opracowana przez TeamLab we współpracy ze studiem MZ Architects. Do budynku wchodzi się przez łukowaty otwór na parterze, a następnie przechodzi przez szerokie schody prowadzące na taras widokowy.
TeamLab Phenomena w Abu Dhabi, zdj. TeamLab
Monolityczny budynek niemal całkowicie pozbawiony jest okien, co ułatwi centrum kultury aranżację wnętrz i dostosowanie ich do aktualnych potrzeb. „W TeamLab Phenomena Abu Dhabi odwiedzający zostaną zanurzeni w świecie, który nieustannie zmienia się i ewoluuje poprzez uczestnictwo i działania ludzi w nim przebywających. To właśnie to fizyczne doświadczenie może znacznie podnieść nasze poczucie wartości” – powiedział założyciel TeamLab Toshiyuki Inoko.
TeamLab Phenomena w Abu Dhabi, zdj. TeamLab
„Przyszłość to suma dzieł stworzonych przez ludzi. Ciekawość prowadzi ludzi do głębszego zrozumienia świata i pobudza do kreatywności” – dodaje architekt. Wyraża również nadzieję, że nowy budynek i organizowane w nim działania stworzą możliwość poszerzenia wyobraźni lokalnych mieszkańców.
Francuska architektka Renée Gailhoustet została uhonorowana nagrodą Royal Academy Architecture Prize 2022. Jury konkursu doceniło niezaprzeczalny wkład twórczyni w tworzenie wizerunku dzielnic Paryża i okolic stolicy Francji.
Po spowodowanej pracami remontowymi przerwie po niemal sześciu i pół roku otwarto Neue Nationalgalerie w Berlinie. Muzeum zostało ponownie otwarte w niedzielę 22 sierpnia. Pierwsi zwiedzający mieli okazje podziwiać zmiany, które zaszły dzięki realizacji projektu studia David Chipperfield Architects.
Architekci z praktyki NOTO.STUDIO podjęli się trudnego zadania rewitalizacji i przebudowy historycznego domu – dziewiętnastowiecznego dworku w stylu szwajcarskim. Projekt łączy dawne z nowoczesnym: zabytkowa część dworku zostanie jedynie przywrócona do dawnej świetności, obok natomiast dobudowany zostanie nowy segment, w którym znajdą się zarówno przestrzenie prywatne, jak i dzienne.
Nowa inwestycja DCA. Projektanci stworzyli zespół budynków w dawnej dzielnicy przemysłowej w stolicy Niemiec, by zapewnić berlińczykom niemal półtora tysiąca nowych tanich mieszkań.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.