Monolityczny budynek muzeum sztuki cyfrowej od TeamLab

Monolityczny budynek muzeum sztuki cyfrowej od TeamLab

TeamLab Phenomena w Abu Dhabi, zdj. TeamLab

Japoński kolektyw artystyczny TeamLab ujawnił projekt galerii sztuki cyfrowej TeamLab Phenomena w Abu Dhabi, która będzie stałym miejscem wystaw biura. Nowe centrum kultury ma powstać na wyspie Saadiyat, tuż obok Muzeum Historii Naturalnej Abu Dhabi zaprojektowanego przez studio Mecanoo.

Budynek ma charakterystyczną formę białego monolitu, która została opracowana przez TeamLab we współpracy ze studiem MZ Architects. Do budynku wchodzi się przez łukowaty otwór na parterze, a następnie przechodzi przez szerokie schody prowadzące na taras widokowy.

TeamLab Phenomena w Abu Dhabi, zdj. TeamLab

 

Monolityczny budynek niemal całkowicie pozbawiony jest okien, co ułatwi centrum kultury aranżację wnętrz i dostosowanie ich do aktualnych potrzeb. „W TeamLab Phenomena Abu Dhabi odwiedzający zostaną zanurzeni w świecie, który nieustannie zmienia się i ewoluuje poprzez uczestnictwo i działania ludzi w nim przebywających. To właśnie to fizyczne doświadczenie może znacznie podnieść nasze poczucie wartości” – powiedział założyciel TeamLab Toshiyuki Inoko.

TeamLab Phenomena w Abu Dhabi, zdj. TeamLab

 

„Przyszłość to suma dzieł stworzonych przez ludzi. Ciekawość prowadzi ludzi do głębszego zrozumienia świata i pobudza do kreatywności” – dodaje architekt. Wyraża również nadzieję, że nowy budynek i organizowane w nim działania stworzą możliwość poszerzenia wyobraźni lokalnych mieszkańców.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.