Eco Floating Hotel

Eco Floating Hotel

Eco Floating Hotel, zdj. Hayri Atak Architectural Design Studio

Działająca w Stambule pracownia architektoniczna Hayri Atak Architectural Design Studio przedstawiła projekt nowego mobilnego, ekologicznego hotelu na wodzie. Dzięki swojej uniwersalności, konstrukcja będzie mogła „stanąć” w wielu lokalizacjach, pierwsza jednak znajdzie się u wybrzeży Kataru. Swój wyjątkowy projekt tureckie studio nazwało Eco Floating Hotel.

Eco Floating Hotel to w pełni ekologiczny hotel, który jednocześnie pozwoli użytkownikom na chwile niezakłóconego niczym relaksu. Jego twórcy utrzymują, że wnętrza unoszącej się na wodzie konstrukcji zapewnią gościom pięciogwiazdkowy komfort bez niszczenia środowiska. Okrągła konstrukcja, unosząc się na wodzie zgodnie z jej ruchem, wytwarza energię elektryczną, która zasila budynek. Architekci przyjęli zasadę minimalnych strat energii i ideę zero waste również w innych obszarach działania budynku.

Eco Floating Hotel, zdj. Hayri Atak Architectural Design Studio

„To morze nadaje tej strukturze moc – zarówno dosłownie, jak i w przenośni – a budynek odwdzięcza się mu niezwykłym mutualizmem, podążając za jego wirami” – mówią architekci odpowiedzialni za projekt. Podkreślają, że obroty wykonywane przez konstrukcje wzmocnią wrażenia gości, a także pozwolą im na oglądanie okolicy z wielu perspektyw. W konstrukcji znajdą się 152 pokoje, a także przestrzenie wspólne i udogodnienia na miarę najlepszych europejskich hoteli.

Eco Floating Hotel, zdj. Hayri Atak Architectural Design Studio

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.