Ekologiczne Centrum Kultury. Konkurs

Ekologiczne Centrum Kultury. Konkurs

Plakat wydarzenia

Zapraszamy architektów do udziału w konkursie na projekt Centrum Kultury dla chińskiego ekologicznego miasta. Z nadesłanych przez uczestników projektów jury wybierze ten, który najlepiej wpisze się w założenia zrównoważonego projektowania.

Strefa SSTEC znajduje się w ważnym strategicznym regionie przybrzeżnym dla rozwoju Chin, 45 kilometrów od obszarów miejskich Tianjin i 150 kilometrów od Pekinu. Przed rozpoczęciem rozbudowy eko-miasto składało się w jednej trzeciej z terenów solnych, w jednej trzeciej z bezludnej plaży i w jednej trzeciej ze zbiorników wodnych. Kluczowy dla koncepcji zagospodarowania ekologicznego miasta jest system eko-ogniw, złożonych z pojedynczych komórek, tworzących kolejne cztery dzielnice” – możemy przeczytać na stronie konkursu. Miasto ma zachęcać mieszkańców do zdrowego trybu życia, w tym podejmowania aktywności fizycznej i dbania o środowisko, aby wspólnym wysiłkiem zahamować jego postępującą coraz szybciej degradację.

Ważnym elementem miasta będzie strefa kulturalna, w której znajdzie się Centrum Kultury – przedmiot konkursu. Projekt Centrum ma spełniać ekologiczne założenia miasta, będąc jednocześnie przykładem nowoczesnej i oryginalnej architektury, która sama w sobie będzie wartościowym obiektem dla odbiorcy.

Konkurs jest kierowany zarówno do profesjonalistów, jak i studentów. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne, z których najwyższa wynosi 3 800 USD. Przewidziane są również wyróżnienia. Więcej informacji na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.