Koreańskie studio LMTLS przedstawia interesującą propozycję zagospodarowania nieco zapomnianej przestrzeni miejskiej w Seulu. Czy ten falisty, pełen kwiatów krajobraz ma potencjał, by mieszkańców miasta do aktywnego spędzania czasu?
Wavescape to propozycja rewitalizacji opuszczonego, odłączonego od reszty miasta obszaru biegnącego wzdłuż strumienia Honggye w Seulu w Korei. Projekt studia LMTLS zakłada stworzenie falistej wielopoziomowej powierzchni, łączącej miejskie zabudowania i środowisko naturalne. Wavescape ma być również miejscem spotkań członków lokalnej społeczności, stworzy bowiem warunki do podejmowania różnorakich aktywności na świeżym powietrzu.
Biuro LMTLS podjęło się redefinicji istniejącego obszaru w celu nadania mu nowego charakteru, przy jednoczesnym spojeniu go z miejskim krajobrazem Seulu. Falista konstrukcja, otoczona bogactwem drzew, krzewów, traw i kwiatów, według odpowiedzialnych za nią architektów „nie jest oddzielnym, oderwanym od kontekstu budynkiem, ale tętniącym życiem połączeniem architektury i krajobrazu naturalnego”.
Głownym założeniem architekrów było zaprojektowanie tak zróżnicowanej przestrzeni, by zachęcić odwiedzających do zwiedzenia całej struktury i spędzenia wartościowego czasu w jej granicach. Most, który góruje nad kwiecistym krajobrazem poprawi połączenie miasta z otaczającymi go terenami zielonymi.
Rusza kolejna odsłona konkursu architektonicznego dla młodych architektów YAC - Young Architects Competitions. Wyzwaniem, przed którym staną uczestnicy obecnej edycji zatytułowanej Meditation Mine, jest zaprojektowanie centrum medytacji, które znajdzie się na obszarze wykopalisk archeologicznych w malowniczej Irlandii.
Instytut Wzornictwa Przemysłowego Xiongan Future i Komitet Organizacyjny Goldreed Industrial Design Award zapraszają do udziału w trzeciej edycji międzynarodowego konkursu GIDA, którego celem jest nagrodzenie najlepszych twórców z dziedziny wzornictwa.
Sir David Adjaye, brytyjski architekt ghańskiego pochodzenia, został wyróżniony Nagrodą Charlotte Perriand, wyróżnieniem przyznanym przez The Créateurs Design Awards. Jury swój wybór umotywowało znaczącym wkładem architekta w świat projektowania, a także ogromnym zaangażowaniem społecznym. Adjaye jest pierwszym laureatem tej nagrody.
Brytyjsko-amerykański architekt zmarł 27 marca 2020 z powodu zapalenia płuc wywołanego koronawirusem. Żył 84 lata.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.