Falisty park w Seulu

Falisty park w Seulu

Wavescape w Seulu, zdj. LMTLS

Koreańskie studio LMTLS przedstawia interesującą propozycję zagospodarowania nieco zapomnianej przestrzeni miejskiej w Seulu. Czy ten falisty, pełen kwiatów krajobraz ma potencjał, by mieszkańców miasta do aktywnego spędzania czasu?

Wavescape to propozycja rewitalizacji opuszczonego, odłączonego od reszty miasta obszaru biegnącego wzdłuż strumienia Honggye w Seulu w Korei. Projekt studia LMTLS zakłada stworzenie falistej wielopoziomowej powierzchni, łączącej miejskie zabudowania i środowisko naturalne. Wavescape ma być również miejscem spotkań członków lokalnej społeczności, stworzy bowiem warunki do podejmowania różnorakich aktywności na świeżym powietrzu.

Wavescape w Seulu, zdj. LMTLS

Biuro LMTLS podjęło się redefinicji istniejącego obszaru w celu nadania mu nowego charakteru, przy jednoczesnym spojeniu go z miejskim krajobrazem Seulu. Falista konstrukcja, otoczona bogactwem drzew, krzewów, traw i kwiatów, według odpowiedzialnych za nią architektów „nie jest oddzielnym, oderwanym od kontekstu budynkiem, ale tętniącym życiem połączeniem architektury i krajobrazu naturalnego”.

Wavescape w Seulu, zdj. LMTLS

Głownym założeniem architekrów było zaprojektowanie tak zróżnicowanej przestrzeni, by  zachęcić odwiedzających do zwiedzenia całej struktury i spędzenia wartościowego czasu w jej granicach. Most, który góruje nad kwiecistym krajobrazem poprawi połączenie miasta z otaczającymi go terenami zielonymi.

Wavescape w Seulu, zdj. LMTLS

źródło: designboom.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.