Ekologiczny stadion Climate Pledge Arena

Ekologiczny stadion Climate Pledge Arena

Climate Pledge Arena, zdj. Populous

Firma architektoniczna Populous prezentuje projekt stadionu hokeljowego w Seattle, który powstał w ramach inicjatywy Amazon Climate Pledge. Climate Pledge Arena, bo tak nazywa się obiekt, znajduje się w samym sercu miasta -  dzielnicy kulturalnej i rozrywkowej, wybudowanej specjalnie na potrzeby Targów Światowych w 1962 roku.

Obiekt, choć wygląda nowocześnie, częściowo bazuje na murach budynku powstałego niemal 60 lat temu. Projekt firmy Populous zakładał gruntowny remont i rozbudowę istniejącego srtadionu – KeyArena, projektu architekta Paula Thiry. Ze względu na to, ze dawny stadion ma status zabytku, zespół był zobowiązany do zachowania przeszklonych elewacji budynku i jego charakterystycznego dachu. Rewitalizacja wzbogaciła obiekt o panele fotowoltaiczne i systemu odzyskiwania wody, które wpisują się w ekologiczne przesłanie Amazon Climate Pledge.

Climate Pledge Arena, zdj. Populous

 

Zrewitalizowany stadion, który został otwarty w październiku, jest siedzibą grającego w lidze krajowej męskiego zespołu hokejowego Seattle Kraken oraz żeńskiej drużyny koszykówki Seattle Storm. Obiekt, który pomieści 17 000 widzów, będzie również wykorzystywany do organizacji koncertów i innych imprez na dużą skalę.

Climate Pledge Arena, zdj. Populous

 

Przebudowa objęła także przylegające do obiektu tereny. Jednym z założeń projektu było ułatwienie pieszym dostępu do areny, dlatego uwzględniono w nim wygodne ścieżki. Nowy obiekt został otoczony dużym zielonym placem, który ma się stać nowym miejscem spotkań lokalnych mieszkańców.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.