Enviro. Architektura i klimat

Enviro. Architektura i klimat

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza młodych architektów i teoretyków architektury do udziału w konkursie na esej, który przedstawi zagadnienie architektury w dobie kryzysu klimatycznego. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody pieniężne.

Zmiana klimatu nie jest już tematem do dyskusji – to jest już rzeczywistość. W 2020 roku temperatura powierzchni Ziemi była o około 0,98 stopnia Celsjusza wyższa niż średnia w ubiegłego wieku. Te zmiany, postrzegane w liczbach, wydają się niewielkie ale kiedy przekładają się na prawdziwe życie, uświadamiają nam istnienie katastrof klimatycznych, przed którymi uciekają ludzie na całym świecie. Różne społeczności i kraje są narażone na zmiany temperatury, które powodują powodzie, trzęsienia ziemi, suszami lub powodziami. Pomimo nieustannych wysiłków działaczy klimatycznych, aby powstrzymać kryzys, zmiany wiąż postępują” – piszą organizatorzy.

Opierając się na dostępnych informacjach, napisz esej, w którym przedstawisz zagadnienie kryzysu klimatycznego i wyzwań, które stawiają przed nami dynamiczne zmiany.

Długość eseju to 1000 - 1500 słów. Praca może zawierać maksymalnie trzy obrazy, a także poruszać zagadnienia wymienione przez organizatorów w opisie konkursu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.