Magazyn eVolo ogłosił zwycięzców konkursu Skyscraper 2020. Nagroda przyznawana jest za wizjonerskie projekty, które dzięki nowemu podejściu do technologii, materiałów, estetyki i przestrzeni odkrywają nowe oblicza architektury.
Spośród 473 projektów, jury wybrało trzy najlepsze i wyróżniło 22. Pierwsze miejsce zostało przyznane projektowi EPIDEMIC BABEL autorstwa zespołu architektów z Chin: D Lee, Gavina Shena, Weiyuan Xu i Xinhao Yuana. Koncepcja zakładająca stworzenie szpitala zakaźnego w formie wieżowca doskonale wpisała się w dzisiejsze realia.
Budynek miałby zostać wzniesiony błyskawicznie w wypadku epidemii. W szybkiej budowie pomoże stalowy szkielet i prefabrykowane skrzynie – moduły, które połączone ze sobą stworzą niezawodną jednostkę medyczną, gotową walczyć z chorobą.
Drugie miejsce w konkursie przyznano zespołowi ze Stanów Zjednoczonych, który zaproponował projekt wieżowca-parku rekreacyjnego Egalitarian Nature, a trzecie – architektom z Tajwanu i ich wizji osiedla dla rybaków w Senegalu.
Platforma UNI zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w konkursie On Ice, którego przedmiotem jest projekt lodowiska działającego w sezonie zimowym, a także poza nim. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni, bez względu na zawód i wykształcenie.
Studio BXB zostało wyróżnione prestiżową nagrodą Design Awards 2022 za projekt Chaty Podcieniowej, wyjątkowego domu jednorodzinnego, który powstaje w Małopolsce.
W stolicy Emiratów Arabskich powstanie nowoczesna przestrzeń dialogu między religiami. Za nowoczesne projekty kościoła, meczetu i synagogi odpowiada Adjaye Associates.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.