Filharmonia w Belgradzie. Unikalny projekt od AL_A

Filharmonia w Belgradzie. Unikalny projekt od AL_A

zdj. AL_A

Możemy podziwiać wizualizacje projektu Filharmonii Belgradzkiej w Serbii, zaprojektowanego przez pracownię AL_A. Gmach ma być nową siedzibą dla doskonałej orkiestry, która od wielu lat nie posiada własnej filharmonii, a zamiast tego odbywa próby i gra koncerty w wynajmowanych salach koncertowych.

Projekt zakłada stworzenie nowoczesnego, atrakcyjnego i funkcjonalnego obiektu, który ma stać się jednym z najważniejszych centrów muzycznych w Europie. Budynek będzie miał kształt falującej bryły, która nawiązuje do kultury i historii miasta oraz symbolizuje ruch i energię muzyki.

zdj. AL_A

 

Wewnątrz budynku znajdą się trzy sale koncertowe, w tym główna sala z miejscami dla 1600 osób, sala kameralna z miejscami dla kilkuset osób oraz sala prób. Wszystkie sale zostaną wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy. Sale zostały zaprojektowane tak, aby panowały w nich jak najlepsze warunki akustyczne.

zdj. AL_A

 

Na dachu budynku znajdować się będzie ogród, który będzie dostępny dla publiczności i będzie służył jako miejsce do odpoczynku i relaksu dla muzyków oraz słuchaczy. Projekt przewiduje również budowę restauracji, kawiarni i sklepików, w których będzie można nabyć płyty oraz inne materiały związane z muzyką klasyczną.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.