Architecture of the Apocalypse
Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie Architecture of the Apocalypse, którego przedmiotem jest projekt obiektu, który ochroni grupę ludzi przed niszczycielskim działaniem środowiska po apokalipsie.
Możemy podziwiać wizualizacje projektu Filharmonii Belgradzkiej w Serbii, zaprojektowanego przez pracownię AL_A. Gmach ma być nową siedzibą dla doskonałej orkiestry, która od wielu lat nie posiada własnej filharmonii, a zamiast tego odbywa próby i gra koncerty w wynajmowanych salach koncertowych.
Projekt zakłada stworzenie nowoczesnego, atrakcyjnego i funkcjonalnego obiektu, który ma stać się jednym z najważniejszych centrów muzycznych w Europie. Budynek będzie miał kształt falującej bryły, która nawiązuje do kultury i historii miasta oraz symbolizuje ruch i energię muzyki.
Wewnątrz budynku znajdą się trzy sale koncertowe, w tym główna sala z miejscami dla 1600 osób, sala kameralna z miejscami dla kilkuset osób oraz sala prób. Wszystkie sale zostaną wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy. Sale zostały zaprojektowane tak, aby panowały w nich jak najlepsze warunki akustyczne.
Na dachu budynku znajdować się będzie ogród, który będzie dostępny dla publiczności i będzie służył jako miejsce do odpoczynku i relaksu dla muzyków oraz słuchaczy. Projekt przewiduje również budowę restauracji, kawiarni i sklepików, w których będzie można nabyć płyty oraz inne materiały związane z muzyką klasyczną.
Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie Architecture of the Apocalypse, którego przedmiotem jest projekt obiektu, który ochroni grupę ludzi przed niszczycielskim działaniem środowiska po apokalipsie.
Budynki wchodzące w skład pierwszej fazy projektu 1000 Trees autorstwa brytyjskiej praktyki architektonicznej Heatherwick Studio, zostały oficjalnie otwarte w Szanghaju w Chinach. Inwestycja czerpie z mitycznych Ogrodów Babilonu, wprowadzając do Szanghaju nieco onirycznego, bajkowego charakteru.
Budowa Central Park Tower na Manhattanie dobiega końca. Projekt autorstwa pracowni architektonicznej Adrian Smith + Gordon Gill po ukończeniu ma stać się najwyższym budynkiem mieszkalnym na świecie. Jak utrzymują twórcy inwestycji, luksusowy budynek ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku.
Studenci architektury z Politechniki Warszawskiej: Zuzanna Bednarska, Edyta Kaszuba, Maria Mitrzak i Franciszek Przepiórka prezentują propozycję, która przeszła do finału konkursu Cambodia remote hideout hut, poszukującego najlepszych projektów chatek, które staną na wybrzeżu Kambodży.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.