Fritz Hansen Pavilion

Fritz Hansen Pavilion

Fritz Hansen Pavilion, zdj. Laura Stamer

Studio Henning Larsen prezentuje projekt Fritz Hansen Pavilion, zrównoważonego pawilonu który powstał specjalnie na 3daysofdesign – festiwalu, który odbywa się w Kopenhadze. Pawilon, który znajduje się w Grønnegården w Designmuseum, został opracowany w oparciu o typowo skandynawskie podejście do architektury, które charakteryzuje się dbałością o środowisko, a także o wygodę i zdrowie użytkowników.

Pawilon będzie otwarty dla zwiedzających przez 3 dni, od 15 do 17 czerwca, a następnie zostanie przeniesiony do Designmuseum Danmark, gdzie będzie można go podziwiać aż do połowy jesieni. Jednym z głównym założeń projektu było to, aby dało się go z łatwością przenieść w inne miejsce, dlatego składa się on z prefabrykowanych części, które łatwo można skręcić lub rozkręcić w zależności od zapotrzebowania.

Fritz Hansen Pavilion, zdj. Laura Stamer

 

Sam projekt pawlilonu opiera się o prostą formę muszli. Instalację cechuje minimalizm i dążenie do maksymalizowania dostępu światła naturalnego do wnętrz, a także wystawienie użytkowników na nieustający kontakt z naturą.

Fritz Hansen Pavilion, zdj. Laura Stamer

 

„Świętując 150. rocznicę Fritza Hansena, chcieliśmy stworzyć przestrzenne doświadczenie, które stanie się zrównoważonym domem dla eksponowanych mebli. Ten zbudowany z litego drewna pawilon inspirowany jest ogrodem, w którym się znajduje, dzięki czemu może stworzyć hybrydową przestrzeń z płynnym przejściem pomiędzy wnętrzem a otoczeniem” – opowiada Eva Ravnborg z Henning Larsen.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.