Portable Reading Rooms. Konkurs

Portable Reading Rooms. Konkurs

Materiały organizatora

Platforma Buildner zaprasza wszystkich do udziału w konkursie Portable Reading Rooms, którego przedmiotem jest projekt niewielkich przestrzeni czytelniczych.

Pomimo rosnącej obecności urządzeń cyfrowych popyt na książki w klasycznej formie wciąż pozostaje duży. Badania wykazały, że czytelnicy książek drukowanych wchłaniają i zapamiętują więcej informacji o fabule książki niż osoby korzystające z e-czytników, prawdopodobnie dzięki odczuciu trzymania fizycznej książki, przewracania jej stron i możliwości sprawdzenia, ile zdążyło się przeczytać w określonym czasie. Konkurs Portable Reading Rooms ma na celu stworzenie wygodnego miejsca dla miłośników czytelnictwa.

Drugi doroczny konkurs architektoniczny Portable Reading Rooms poszukuje projektów małej struktury, która mogłaby zostać osadzona w istniejących przestrzeniach publicznych w lokalizacjach na całym świecie. Czytelnie miałyby pełnić funkcję kameralnej przestrzeni, w której ludzie mogliby czytać i wymieniać się książkami z innymi czytelnikami. Sama konstrukcja powinna być maksymalnie uniwersalna, aby nie było problemem umieszczenie jej w dowolnym miejscu w każdym mieście.

Organizatorzy konkursu pozostawiają uczestnikom swobodę wyboru formy i środków. Jedynym wymaganiem jest to, aby konstrukcje były wygodne i przyjazne użytkownikom.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich. Nie są wymagane żadne kwalifikacje zawodowe. Propozycje projektów mogą być opracowywane indywidualnie lub w zespołach. Konkurs jest prowadzony w języku angielskim. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.