Nowy projekt Foster and Partners na Cyprze
Foster + Partners zaprezentowało plan zagospodarowania nabrzeża w Larnace na Cyprze. Projekt ma na celu przekształcenie wybrzeża w dynamiczne miejsce, łączące ciekawą lokalną historię i nowoczesne motywy.
Konkurs Gaudi La Coma to pierwszy z serii konkursów organizowany we współpracy z Gaudi Knowledge Association i Inngenium Lab w celu uczczenia intelektualnego dziedzictwa Gaudiego i przypomnienia młodym architektom o ogromnym dorobku architekta.
Gaudi jest prawdopodobnie najbardziej znanym i ukochanym architektem Barcelony. Jego prace można znaleźć w całym mieście, był on bowiem autorem najbardziej rozpoznawalnych zabytków na świecie, w tym kościoła Sagrada Família, który wciąż nie został ukończony. Kataloński architekt jest postrzegany jako najbardziej znany przedstawiciel modernizmu w Hiszpanii.
Jak wiadomo z przekazów biograficznych, Gaudi był z chęcią wspierał lokalne społeczności, był również architektonicznym rewolucjonistą. Zasady projektowania przyjęte przez katalończyka znacznie wyprzedzały jego czasy. Dziś dostrzegamy w nich rozwiązania i pomysły, które odpowiadają na aktualne problemy i spełniają aktualne wymagania.
Uczestnicy konkursu Gaudi La Coma będą musieli wykonać projekt zrównoważonego kompleksu dla artystów o nazwie La Coma. Obiekt ma posłużyć jako centrum edukacji, a także obszar mieszkalny. Konieczne jest, aby warstwa funkcjonalna i estetyczna projektu nawiązywała do konceptów promowanych przez Gaudiego.
W konkursie mogą wziąć udział zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, ma on bowiem charakter koncepcyjny. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Foster + Partners zaprezentowało plan zagospodarowania nabrzeża w Larnace na Cyprze. Projekt ma na celu przekształcenie wybrzeża w dynamiczne miejsce, łączące ciekawą lokalną historię i nowoczesne motywy.
Zgodnie z zaleceniami ONZ dotyczącymi neutralności klimatycznej miast Rada Miasta Rzymu ogłosiła otwarcie projektu Laboratorio Roma050 – il Futuro della Metropoli Mondo, stworzonego i prowadzonego przez włoskiego architekta Stefano Boeriego. Projekt ma na celu przeprowadzenie zmian w tkance miejskiej Włoch, które mają na celu zminimalizowanie jego negatywnego wpływu na środowisko naturalne.
W centrum Kuala Lumpur powstaje wieżowiec Merdeka 118, która według planu ma osiągnąć 678,9 metrów wysokości, stając się tym samym drugim najwyższym budynkiem na świecie. Obiekt został zaprojektowany przez australijską firmę architektoniczną Fender Katsalidis.
Kilka dni temu odbyło się oficjalne otwarcie ukończonego niedawno mostu Ponte Morandi w Genui we Włoszech. Po tym jak most niespodziewanie zerwał się w roku 2018, w skutek czego życie straciły 43 osoby, włoski architekt Renzo Piano zaproponował, że podaruje miastu nowy most swojego projektu. Już od dziś samochody mogą poruszać się po nowym moście.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.