Gaudi La Coma. Konkurs

Gaudi La Coma. Konkurs

Materiały organizatora

Konkurs Gaudi La Coma to pierwszy z serii konkursów organizowany we współpracy z Gaudi Knowledge Association i Inngenium Lab w celu uczczenia intelektualnego dziedzictwa Gaudiego i przypomnienia młodym architektom o ogromnym dorobku architekta.

Gaudi jest prawdopodobnie najbardziej znanym i ukochanym architektem Barcelony. Jego prace można znaleźć w całym mieście, był on bowiem autorem najbardziej rozpoznawalnych zabytków na świecie, w tym kościoła Sagrada Família, który wciąż nie został ukończony. Kataloński architekt jest postrzegany jako najbardziej znany przedstawiciel modernizmu w Hiszpanii.

Jak wiadomo z przekazów biograficznych, Gaudi był z chęcią wspierał lokalne społeczności, był również architektonicznym rewolucjonistą. Zasady projektowania przyjęte przez katalończyka znacznie wyprzedzały jego czasy. Dziś dostrzegamy w nich rozwiązania i pomysły, które odpowiadają na aktualne problemy i spełniają aktualne wymagania.

Uczestnicy konkursu Gaudi La Coma będą musieli wykonać projekt zrównoważonego kompleksu dla artystów o nazwie La Coma. Obiekt ma posłużyć jako centrum edukacji, a także obszar mieszkalny. Konieczne jest, aby warstwa funkcjonalna i estetyczna projektu nawiązywała do konceptów promowanych przez Gaudiego.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, ma on bowiem charakter koncepcyjny. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.