Heatherwick Studio dla Nottingham

Heatherwick Studio dla Nottingham

Broadmarsh, zdj. Heatherwick Studio

Heatherwick Studio ujawniło plan przebudowy centrum handlowego w sercu Nottingham. Projekt przekształci dawny budynek w nowoczesny kompleks handlowy i podkreśli potencjał turystyczny tego obszaru.

Projekt, skoncentrowany wokół dużego obszaru zielonego, umożliwiającego mieszkańcom kontakt z naturą, zapewni nowe przestrzenie publiczne, strefy handlowe oraz mieszkalne. Wizja Heatherwick przedstawia zupełnie nowe spojrzenie na centrum Nottingham, uwzględniając wszystkie potrzeby mieszkańców miasta.

Broadmarsh, zdj. Heatherwick Studio

 

„Przebudowa dawnego centrum handlowego Broadmarsh była okazją do refleksji się nad tym, dlaczego centra naszych miast zawodzą. Powinny one skupiać się przede wszystkim na łączeniu ludzi, a nie tylko na handlu detalicznym. Zamiast burzyć dawną strukturę, proponujemy zachować jej ramy i tchnąć w nią nowe życie, tworząc miejsce, w którym jest miejsce na różnorodność i żywiołowość, nieczęste tego rodzaju projektach. Naszym celem jest zbudowanie pomostu między pokoleniami, społecznościami i kulturami, tak aby nowy Broadmarsh był w stanie odzwierciedlić różnorodność miasta” – mówi Thomas Heatherwick.

Broadmarsh, zdj. Heatherwick Studio

 

Sercem projektu będzie przestrzeń zielona, która zaoferuje przyjemne miejsce spotkań i odpoczynku dla okolicznych mieszkańców i turystów. Zgodnie z filozofią Heatherwick Studio projekty tego typu powinny maksymalnie skupiać się na aspekcie społecznym, kwestie handlowe pozostawiając nieco na uboczu. Mimo to w projekcie nie brakuje sklepów i lokali usługowych. W ramach projektu powstaną również apartamenty mieszkalne i domy, w których będą mogli zamieszkać pracownicy Broadmarsh. Studio szacuje, że dzięki budowie nowego centrum handlowego powstanie ok. 6 tysięcy nowych miejsc pracy.

Broadmarsh, zdj. Heatherwick Studio

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.