Dom introwertyczny. Bakrajo House

Dom introwertyczny. Bakrajo House

Bakrajo House, zdj. Zakaa

Studio Zakaa prezentuje wyjątkowy projekt w Kurdystanie.Trzypiętrowe mieszkanie o nazwie Bakrajo House zostało zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować poczucie prywatności inwestorów, a jednocześnie zachować otwarty i przestronny charakter domu.

Prywatność została zapewniona mieszkańcom dzięki pieczołowicie dobranemu układowi okien – przemyślane rozłożenie ich na elewacji budynku pozwala jednak na dobry dostęp świata słonecznego do wnętrz przez cały dzień. Formę budynku wyróżniają dynamiczne kształty, które harmonizują ze sobą, tworząc interesującą kompozycję kształtów i linii.

Bakrajo House, zdj. Zakaa

 

Kształty występujące na elewacji zostały również powtórzone w środku, dom zyskał dzięki temu spójność. Wystrój wnętrz charakteryzuje się zakrzywionymi białymi ścianami i wbudowanym oświetleniem sufitowym, które podąża za wymyślnymi formami. Sercem domu jest otwarty salon, który wychodzi na komfortowy dziedziniec na tyłach domu.

Bakrajo House, zdj. Zakaa

 

„Dom wygląda solidnie i introwertycznie z zewnątrz, ale od wewnątrz jest otwarty, przestronny i naturalnie dobrze oświetlony. Było dla nas bardzo ważne, aby zapewnić rodzinie otoczenie, w którym mogą siedzieć, gdzie chcą, nie będąc widzianymi przez nikogo z zewnątrz ani nie potrzebują zasłon” – opowiadają architekci ze studia Zakaa.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.