Heatherwick Studio i Veretec dla firmy UCB

Heatherwick Studio i Veretec dla firmy UCB

Nowa siedziba UCB, zdj. Heatherwick Studio i Veretec

Brytyjska praktyka Heatherwick Studio nawiązała współpracę z biurem architektonicznym Veretec, której wynikiem jest oryginalna wizja siedziby międzynarodowej firmy farmaceutycznej UCB. Projekt powstanie w południowo-wschodniej Anglii.

Wizja kooperacji architektów obejmuje remont dawnej siedziby firmy Eli Lilly and Company w Surrey i dodanie do niego trzypiętrowej drewnianej konstrukcji, która będzie stanowić centrum inwestycji. Nowy budynek powstaje po to, aby poszerzyć działania firmy UCB o badania w dziedzinach immunologii i neurologii.

Nowa siedziba UCB, zdj. Heatherwick Studio i Veretec

 

Znajdująca się w centrum drewniana konstrukcja o powierzchni 2870 metrów kwadratowych, zaprojektowana przez Heatherwick Studio i Veretec, będzie stanowić serce projektu i miejsce współpracy działających w UCB naukowców i technologów. Przestrzenie dawnych laboratoriów zostaną częściowo rozebrane – projekt zakłada usunięcie wschodniego skrzydła i dziedzińca. Pozostałe części budynku zostaną wzbogacone o charakterystyczne dla studia Heatherwick elementy wizualne, takie jak zakrzywione formy, czerpiące inspirację z natury. Ważnym elementem projektu duże, nowe atrium – przestrzeń do organizacji wydarzeń i spotkań.

Nowa siedziba UCB, zdj. Heatherwick Studio i Veretec

 

W ramach przebudowy remontu doczekają się również inne, mniejsze budynki na terenie inwestycji, które posłużą jako dodatkowe przestrzenie dla firmy farmaceutycznej.

Nowa siedziba UCB, zdj. Heatherwick Studio i Veretec

 

„Nowa siedziba w Wielkiej Brytanii nie tylko wspiera nasze ambicje dotyczące tworzenia nowych leków, ale także umożliwi nam osiągnięcie celów zrównoważonego rozwoju, jak i pozwoli na stworzenie środowiska działającego dodatnio na fizyczne i psychiczne zdrowie naszych pracowników, niezbędny element dobrze prosperującej firmy” – powiedział dyrektor UCB, Jean-Christophe Tellier.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.