Ta powstała w 1907 r. nieruchomość znajduje się na Whidbey Island w Puget Sound, około dwóch godzin na północ od Seattle. Malowniczo otoczony laskiem jodłowym pensjonat oferuje swoim gościom 30 pokoi. Dodatkowo, dysponuje czterema rustykalnymi chatkami na nabrzeżu. Zapraszamy do obejrzenia magicznych wnętrz Captain Whidbey Inn.
Nowoczesność i natura
Hotelik, nadgryziony zębem czasu, definitywnie domagał się renowacji. Tego zadania podjęli się bracia Mike i Matt French we współpracy z zaprzyjaźnionymi lokalnymi architektami. Koncepcją projektantów było zachowanie i odnowienie ponad stuletnich elementów wystroju i połączenie ich z elementami współczesnymi.
Za projekt samego hoteliku i działającej przy nim tawerny odpowiedzialni byli pomysłodawcy przedsięwzięcia. Cztery domki natomiast zostały oddane w ręce czterech różnych projektantów, którzy swobodnie zrealizowali swoje wizje, podążając za podstawowymi wytycznymi dotyczącymi ogólnego charakteru wnętrz
Nowy projekt Captain Whidbey opiera się przede wszystkim na kreatywnym wykorzystaniu drewna. Ściany wnętrz wyłożone są boazerią w różnych kolorach i o różnych fakturach – niekiedy są to białe deski z widocznymi słojami, innym razem gładko szlifowane listwy w kolorze szarym czy grube bale, pokryte jedynie bezbarwną bejcą.
Boazerie dodają wnętrzom ciepła i przytulności, wprowadzając sporo rustykalnego ducha. Wybrane przez projektantów meble – nowoczesne kanapy i fotele, zabytkowe łóżka z baldachimami, stylizowane na lata 70. stoliki i szafki – zestawione z nowoczesnym, minimalistycznym oświetleniem, intrygują, sprawiając wrażenie kontrolowanej, domowej przypadkowości.
Całość spaja konsekwencja, z jaką bracia French i współpracujący z nimi projektanci podeszli do zagadnienia kolorów. Króluje rustykalna biel i spokojne szarości oraz – rzecz jasna – naturalne kolory drewna oraz barwy ziemi.
Międzynarodowy zespół stworzony przez studia MVRDV i OODA, w ścisłej współpracy z firmami LOLA, Thornton Tomasetti, A400 i LiveWork, został wybrany do zaprojektowania ekologicznej dzielnicy w portugalskim mieście Matosinhos.
Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams wyraził poparcie dla ustawy stanowej, która ułatwiłaby miastu przekształcenie niewykorzystanych lub pustych hoteli w niedrogie mieszkania. Rozwiązanie to ma być odpowiedzią na postępujący kryzys mieszkaniowy.
Studio architektoniczne Christ & Gantenbein ukończyło budowę muzeum czekolady Lindt nieopodal siedziby firmy w szwajcarskim mieście Kilchberg nad Jeziorem Zuryskim. W muzeum znajdą się eksponaty i dokumenty opowiadające historię marki Lindt, a także samej czekolady.
Wydano zgodę na realizację projektu w dzielnicy Southbank w Melbourne. Rozpoczęcie prac zaplanowano na przyszły rok. Budynek o powierzchni 270 000 metrów kwadratowych został zaprojektowany przez holenderską firmę UNStudio we współpracy z Cox Architecture. Wieża ma osiągnąć 365 metrów, stając się tym samym najwyższym budynkiem w Australii.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.