Jurong East Integrated Transport Hub od Aedas

Jurong East Integrated Transport Hub od Aedas

Jurong East Integrated Transport Hub, zdj. Aedas

Biuro architektoniczne Aedas ujawniło projekt inwestycji Jurong East Integrated Transport Hub, będącej połączeniem ośrodków transportu, pracy i rekreacji, zlokalizowanej w tętniącej życiem dzielnicy handlowej poza centrum Singapuru. Inwestycja, obejmująca stację przesiadkową i wieżę biurową, a także nowoczesne udogodnienia, ma służyć lokalnej społeczności.

Projekt o powierzchni 107 000 metrów kwadratowych łączy wiele systemów transportowych, w tym nową stację sieci szybkiego transportu publicznego Singapuru, przystanki autobusowe i drogi rowerowe. Nowy węzeł transportowy poprawi łączność między różnymi częściami miasta, napędzając przyszły rozwój nowych dzielnic. Jak utrzymują architekci ze studia Aedas, ideą projektu było połączenie nowoczesnych rozwiązań architektonicznych i starannie zaprojektowanej zieleni.

Jurong East Integrated Transport Hub, zdj. Aedas

 

Sercem projektu jest nowoczesna wieża, opierająca się na wysokim cokole. Wewnątrz znajdą się węzły transportowe, lokale usługowe i handlowe, przestrzenie rekreacyjne. Jednym z założeń Jurong East Integrated Transport Hub było stworzenie inwestycji, która zaoferuje użytkownikom oryginalne i spójne doświadczenie estetyczne. Architekci zadbali o to, aby wizualna strona obiektu oddawała w pewnym stopniu jego przeznaczenie. W bloku wschodnim, charakteryzującej się dachem o dynamicznym kształcie, znajdą się między innymi sale sportowe i ośrodek fitness. Na dachu cokołu znajdą się zielone tarasy, które posłużą jako miejsce wyciszenia i relaksu dla podróżnych, pracowników Jurong East Integrated Transport Hub oraz lokalnej społeczności.

Jurong East Integrated Transport Hub, zdj. Aedas

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.