Kagawa National Gymnasium zostanie zburzone

Kagawa National Gymnasium zostanie zburzone

zdj. TETSU Snowdrop | Shutterstock

Kagawa National Gymnasium w Japonii, zaprojektowane przez znanego architekta Kenzo Tange, zostanie zburzone. Zgodnie z decyzją władz miasta Takamatsu, obecna struktura nie spełnia już wymogów bezpieczeństwa, a koszty renowacji okazały się zbyt wysokie.

Kagawa National Gymnasium zostało wybudowane w 1954 roku i jest jednym z najsłynniejszych dzieł architekta Kenzo Tange. Budynek wyróżnia się swoją oryginalną konstrukcją i położeniem na zboczu wzgórza, które umożliwiało odwiedzającym możliwość podziwiania wyjątkowych widoków z jego okien. Przez lata budynek był miejscem wielu ważnych wydarzeń sportowych i kulturalnych, takich jak mistrzostwa świata w kolarstwie torowym, wystawy i koncerty. Jednak po latach użytkowania stał się on nieużyteczny, a koszty jego przebudowy - zbyt wysokie.

Władze miasta Takamatsu zdecydowały się zburzyć Kagawa National Gymnasium i wybudować w jego miejscu nowoczesny obiekt, który będzie spełniał wymagania bezpieczeństwa i będzie dostosowany do potrzeb dzisiejszych czasów. Miejscowi mieszkańcy i miłośnicy architektury wyrażają rozczarowanie z powodu decyzji o zburzeniu tego oryginalnego, ikonicznego dzieła architektonicznego. Lokalni mieszkańcy, a także wielbiciele prac japońskiego architekta wyrażają nadzieję, że po zburzeniu obecnego budynku zostanie wybudowany nowy, który poprzez swoją formę będzie honorował oryginalne dzieło Kenzo Tange i podtrzyma o pamięć o tej niezwykłej budowli.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.