Minimalistyczny dom od Specht Architects

Minimalistyczny dom od Specht Architects

zdj. Specht Architects

Specht Architects zaprojektowało symetryczny szklany pawilon w Berkshires w stanie Massachusetts. Budynek będzie pełnił funkcję domu mieszkalnego oraz miejsca, w którym eskponowane są antyki.

Studio Specht Architects z Teksasu zostało zatrudnione do zaprojektowania i zbudowania minimalistycznego domu o powierzchni 186 metrów kwadratowych. Obiekt wyróżnia się oknami sięgającymi od podłogi aż do sufitu, z których roztacza się widok na otaczającą dom łąkę i duże stare drzewa.

zdj. Specht Architects

 

Dach przykrywający konstrukcję niejako rozciąga się, tworząc werandę o szerokości 4,5 metra, która otacza cały dom i tworzy przyjemne, zacienione przestrzenie, ułatwiając tym samym wentylację i regulację temperatury w domu. 

zdj. Specht Architects

 

Architekci wyjątkowo uważnie dobrali materiały wykończeniowe i barwy, aby uzyskać naturalny, a zarazem nowoczesny efekt. Pomiędzy dużymi połaciami szkła znajdują się segmenty ścian konstrukcyjnych pokryte białą, kremową oraz szarą sztukaterią cementową. Taras zaś zbudowano  z naturalnego betonu. „Wykończenia obejmują ogromne, gładkie powierzchnie ścian i podłóg oraz całkowicie ukryte schowki i urządzenia” – opowiadają architekci. „Kontrast tego minimalizmu z wyszukaną kolekcją antyków właściciela jest dramatyczny i dodaje domowi nieziemskiego uroku” – dodają.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.