Specht Architects zaprojektowało symetryczny szklany pawilon w Berkshires w stanie Massachusetts. Budynek będzie pełnił funkcję domu mieszkalnego oraz miejsca, w którym eskponowane są antyki.
Studio Specht Architects z Teksasu zostało zatrudnione do zaprojektowania i zbudowania minimalistycznego domu o powierzchni 186 metrów kwadratowych. Obiekt wyróżnia się oknami sięgającymi od podłogi aż do sufitu, z których roztacza się widok na otaczającą dom łąkę i duże stare drzewa.
zdj. Specht Architects
Dach przykrywający konstrukcję niejako rozciąga się, tworząc werandę o szerokości 4,5 metra, która otacza cały dom i tworzy przyjemne, zacienione przestrzenie, ułatwiając tym samym wentylację i regulację temperatury w domu.
zdj. Specht Architects
Architekci wyjątkowo uważnie dobrali materiały wykończeniowe i barwy, aby uzyskać naturalny, a zarazem nowoczesny efekt. Pomiędzy dużymi połaciami szkła znajdują się segmenty ścian konstrukcyjnych pokryte białą, kremową oraz szarą sztukaterią cementową. Taras zaś zbudowano z naturalnego betonu. „Wykończenia obejmują ogromne, gładkie powierzchnie ścian i podłóg oraz całkowicie ukryte schowki i urządzenia” – opowiadają architekci. „Kontrast tego minimalizmu z wyszukaną kolekcją antyków właściciela jest dramatyczny i dodaje domowi nieziemskiego uroku” – dodają.
Platforma UNI zaprasza do konkursu Solo. Mogą w nim wziąć udział wszyscy, począwszy od studentów architektury, młodych projektantów aż po absolwentów studiów wyższych. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych projektów nowoczesnych i funkcjonalnych przestrzeni mieszkalnych, które będą dostosowane do wymagań mieszkańców i współczesnego stylu życia.
Na obrzeżach Łodzi powstanie nowe, wyjątkowe osiedle mieszkalne o sielskiej nazwie Osiedle Tymiankowa. Niewielka osada połączy mieszkańców z wszechobecną naturą, a prywatne, zaprojektowane ze smakiem domy pozwolą im odpocząć od miejskiego zgiełku.
Duńska firma architektoniczna TREDJE NATUR w ścisłej współpracy z firmami Entasis, Matter by Brix i MOE opracowała projekt nowej dzielnicy o powierzchni 40 hektarów w Bergen w Norwegii. Inwestycja ma na celu ożywienie lokalnych terenów i przywrócenie ich do użytku.
„Naszą podstawową koncepcją było stworzenie dużej, elastycznej przestrzeni, aby wystawy i warsztaty mogły odbywać się nieograniczone czynnikami architektonicznymi” – mówią odpowiedzialni za realizację architekci z biura Addenda Architects.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.