Konkurs na opracowanie przestrzeni wystawowej

Konkurs na opracowanie przestrzeni wystawowej

Konkurs na opracowanie koncepcji przestrzeni wystawy głównej MuFo

Muzeum Fotografii w Krakowie, mieszczące się przy ul. Rakowickiej 11, zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na projekt przestrzeni wystawowej.

Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji plastyczno-przestrzennej Sali wystawowej Muzeum. Instytucja, która mieści się w budynku dawnej zbrojowni, oczekuje od projektantów zwrócenia uwagi zarówno na estetykę, jak i funkcjonalność. Szczegółowe wytyczne opracowane przez zarząd instytucji zostaną przekazane zespołom po zgłoszeniu do rywalizacji.

Wśród kryteriów oceny projektów wyznaczonych przez jury znajdą się między innymi: zgodność koncepcji z wytycznymi merytorycznymi i aranżacyjnymi wystawy głównej, przejrzystość i oryginalność koncepcji, atrakcyjność proponowanych rozwiązań z punktu widzenia merytorycznego (zakres przekazanych informacji, spójność kompozycji, wartości edukacyjne), atrakcyjność proponowanych rozwiązań z punktu widzenia wystawienniczego (atrakcyjność i oryginalność aranżacji plastyczno-przestrzennych, metody przekazywania informacji, sposób komunikacji na linii wystawa – odbiorca), zgodność koncepcji z wymogami konserwatorskimi, zrównoważony sposób zastosowania nowych technologii w zestawieniu z muzealiami i obiektami zabytkowymi, realność koncepcji (zakres, forma i termin), realność dołączonych do koncepcji kosztorysów i harmonogramów prac,  trwałość zastosowanych rozwiązań.

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne, kolejno 15 000 zł, 10 000 zł i 5 000 za pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie minie 16 marca 2020. Więcej informacji na stronie organizatora.

Zapraszamy do udziału!

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.