Konkurs na projekt Ateneum for Architecture w Kopenhadze

Konkurs na projekt Ateneum for Architecture w Kopenhadze

Plakat wydarzenia

W ostatnich tygodniach ogłoszono międzynarodowy konkurs na projekt Ateneum for Architecture w Kopenhadze. Do udziału zaproszeni są architekci, urbaniści i projektanci. Konkurs ma charakter koncepcyjny, a co za tym idzie – zwycięski projekt nie zostanie zrealizowany. Zwycięzcy mogą jednak liczyć na atrakcyjne nagrody i zdobycie wyjątkowych doświadczeń.

Celem konkursu jest zaprojektowanie Ateneum for Architecture w Kopenhadze. Projekt ten winien współgrać z nieustannie ewoluującymi trendami światowej architektury. Słowo Ateneum w XXI wieku powinno być czymś więcej niż tylko przestrzenią do poznawania architektury. Użytkownikami tego budynku byliby nie tylko architekci, czy osoby o określonym wykształceniu, ale również artyści i niezwiązani z architekturą i sztuką zwiedzający. Miejsce to nie będzie dedykowane jedynie zrealizowanym projektom architektonicznym, ale także konceptom architektonicznym, które doprowadziły sztukę architektury do miejsca, w którym znajduje się obecnie. Mamy nadzieję zainspirować ludzi do poznawania sensów ukrytych między architektonicznymi wierszami” – piszą organizatorzy.

Pierwsza nagroda wyniesie 6.000 USD. Jury przyzna także kilkanaście nagród dodatkowych oraz wyróżnień. Rejestracja do konkursu jest możliwa do dnia 22 marca 2021, termin składania prac minie natomiast dwa dni później.

Więcej informacji, regulamin oraz szczegółowe kalendarium znajduje się na stronie konkursu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.