Feilden Fowles i J&L Gibbons ujawnili plany przebudowy ogrodów przy Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Nowy wyjątkowy projekt zakłada zmianę atrakcyjnych wizualnie przestrzeni w prawdziwe centrum edukacji ekologicznej i rezerwat różnorodności biologicznej. Projekt powstał w ramach dużego planu Urban Nature, którego pełna realizacja zakończy się na rok 2023. Jego głównym założeniem jest ochrona przyrody w obszarach miejskich i uczynienie miast bardziej zrównoważonymi i bezpieczniejszymi miejscami do życia.
Projekt Urban Nature zakłada przeprojektowanie dwóch hektarów terenu otaczającego dziewiętnastowieczny budynek Muzeum autorstwa Alfreda Waterhouse'a. Zmianę układu i zagospodarowania terenu dopełnią dwa niewysokie pawilony. Ich elewacja zostanie pokryta kamieniem, dzięki czemu doskonale wpisze się w naturalny kontekst otoczenia. Jak mówią architekci, ich głównym założeniem – oprócz zwiększenia bioróżnorodności w sercu wielkiego miasta – było przyciągnięcie mieszkańców do ogrodów i zachęcenie ich do powrotu do natury, pierwotnego miejsca każdego człowieka.
„Projekt Urban Nature to wyjątkowy projekt, ucieleśniający najważniejsze wartości naszego zespołu, związane z życiem społeczności i ochroną środowiska. Nigdy wcześniej w dziejach nie potrzebowaliśmy tak bardzo powrotu do natury i zaangażowania w jej ochronę” – mówi Edmund Fowles, dyrektor Feilden Fowles.
Autorzy projektu zadbali o to, by starania o zachowanie różnorodności biologicznej w ogrodach nie kontrastowały z nieprzyjaznym środowisku budownictwem. „[Pawilony] ucieleśniają nasze podejście do projektowania o niskim poziomie technologii. Te budynki będą zużywać naprawdę mało energii, dzięki czemu nie będą źródłem szkodliwego dwutlenku węgla” - wyjaśnił Fowles.
Strona Architecture Competitions ogłasza konkurs Los Angeles Affordable Housing Challenge, którego uczestnicy mają zaprojektować przyszłościowe domy z wykorzystaniem alternatywnych metod budownictwa. Obiekty mają stanąć w Los Angeles.
Architekt David Chipperfield został ogłoszony laureatem nagrody Pritzkera 2023, najbardziej prestiżowej nagrody w dziedzinie architektury. Nagroda, uznawana za swoisty odpowiednik Nobla w dziedzinie architektury, jest przyznawana od 1979 roku.
Projekt domu M7, za który odpowiada zespół ze studia MFRMGR Architekci, odwołuje się do popularnej kilka dekad temu formy polskiej kostki. Twórcy domu: Marta Frejda, Michał Gratkowski, Waldemar Nowicki i Łukasz Ptak postarali się jednak, by projekt mimo to był nowoczesny, nieoczywisty i funkcjonalny.
Najlepszym klientem ambitnego studia architektonicznego jest inwestor, który nie boi się radykalnych rozwiązań. Właśnie takie rozwiązania zastosowali w projekcie domu Spin house pracownicy studia Mobius Architekci. Wizja domu maksymalnie minimalistycznego nie jest dla wszystkich – wielu z nas minimalizm kojarzy się z chłodem i brakiem przytulności – są jednak tacy, którzy cenią prostotę i właśnie w niej odnajdują spokój i harmonię.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.