Konkurs na projekt centrum odnowy biologicznej

Konkurs na projekt centrum odnowy biologicznej

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie na projekt biofilnego centrum odnowy biologicznej. Nowoczesne i piękne SPA ma pomagać użytkownikom w utrzymaniu dobrego zdrowia i samopoczucia.

Różne środowiska architektoniczne wyzwalają w nas różne reakcje psychologiczne. Mogą wpływać na naszą zdolność przystosowania się, czujność, uwagę i emocje. Czy możemy stworzyć przestrzenie, które wspomagają procesy zdrowienia, naprawy, odnowy i reintegracji, i które zapewniają lepsze samopoczucie psychiczne i fizyczne użytkowników?

Wprowadzenie do projektów elementów architektury biofilnej pomaga w uzyskaniu leczniczego charakteru budynków. Jak zmienią się przestrzenie rekreacyjne, jeśli będziemy projektować je według zasad biofilnych? Jakie elementy w architekturze i wystroju wnętrz mogą poprawić jakość doświadczeń użytkowników?

Organizatorzy konkursu zachęcają architektów do rozwinięcia powyższych idei za pomocą projektu terapeutycznego centrum odnowy biologicznej, który będzie oparty na zasadach architektury biofilnej. Projekty mają wzmacniać powrót użytkowników do zdrowia i utrzymanie go na długi czas.

Konkurs ma charakter koncepcyjny i mogą w nim wziąć udział wszyscy zainteresowani. Na zwycięzców czekają trakcyjne nagrody. Więcej informacji możecie uzyskać na stronie konkursu. Zgłoszenia do konkursu kończą się 19 lipca 2022.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.