LUCE dla Muzeum Mingei w San Diego

LUCE dla Muzeum Mingei w San Diego

Muzeum Mingei w San Diego, zdj. LUCE

Jennifer Luce, architektka i założycielka LUCE et Studio Architects, podzieliła się planowanymi efektami renowacji Międzynarodowego Muzeum Mingei w San Diego. Projekt przebudowy, którego jest autorką, przedstawiła za pomocą wideo autorstwa Jeffa Durkina z firmy Breadtruck Films. Muzeum Mingei jest organizacją non-profit, gromadzącą, konserwującą i wystawiającą dzieła lokalnej sztuki ludowej w Balboa Park.

Założone w 1978 roku Muzeum Mingei zajmuje budynek zwany House of Charm. Budynek ten, zaprojektowany i zbudowany w roku  1915, jako przestrzeń wystaw czasowych, po ponad stu latach istnienia doczeka się renowacji. Dzięki unowocześnieniom siedziby organizacja Mingei nie tylko zyska wyjątkową możliwość rozszerzenia swojej oferty kulturalnej o kolejne wydarzenia, ale również będzie mogła pełnić rolę centrum spotkań dla lokalnej społeczności.

Muzeum Mingei w San Diego, zdj. LUCE

Projekt wykonany przez Jennifer Luce ma za zadanie połączyć pod względem wizualnym architektoniczne konstrukcje i otaczający je park. Na parterze budynku znajdzie się obszerna sala wystawowa, duże audytorium, w którym organizowane będą wydarzenia społeczne i kulturalne. Przebudowane zostanie również piętro budynku, w tym dzwonnica – w jej dachu zostanie zamontowany efektowny świetlik.

Muzeum Mingei w San Diego, zdj. LUCE

Projekt zostanie zrealizowany we współpracy z innymi utalentowanymi projektantami. Studio LUCE zleciło artystce Petrze Blaisse wykonanie kurtyny, która zawiśnie w audytorium. Na parterze powstanie także duży, nowoczesny mural autorstwa Claudy Jongstra, a na dzwonnicy stanie rzeźba amerykańskiego artysty Dale'a Chihuly'ego. Zakończenie prac nad Muzeum planowane jest na lato tego roku.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.