Dom Grzyb

Dom Grzyb

Dom Grzyb pod Łodzią, zdj. Prosty Architekt

Projekt Barbary Ziemby ze studia Prosty Architekt jest uosobieniem prostoty i tradycji. Położony w lesie pod Łodzią urzeka wręcz organicznym połączeniem z naturalnym otoczeniem. Jak podkreśla sama autorka „ideą projektu było to, aby budynku nie było widać”. 

Dom Grzyb został zaprojektowany specjalnie dla małżeństwa w średnim wieku. Ze względu na to, że dorosłe dzieci pary nie mieszkają z nimi na co dzień, a przyjeżdżają do nich z wizytą, wyzwaniem było zaaranżowanie przestrzeni jednocześnie kameralnej i sprzyjającej spotkaniom, która będzie doskonale dopasowana zarówno do potrzeb dwójki mieszkańców, jak i ich gości. W związku z tym przestrzeń podzielono na dwie części – parter jest segmentem zarezerwowanym dla inwestorów, na poddaszu zaś znajdują się pokoje gościnne do dyspozycji rodziny i znajomych.

Dom Grzyb pod Łodzią, zdj. Prosty Architekt

 

„Forma Grzyba jest archetypiczna. Prawie kwadratowy rzut przykryty kopertowym, spadzistym dachem został w całości pokryty wiórem osikowym. W moim założeniu dom miał być „oblepiony” okładziną, dlatego zdecydowałam się na wyoblenie wszystkich rantów. Jedynym detalem, poza wyobleniami, jest okap wykończony pomalowaną na czarno płytą OSB i dekorem z wióra osikowego oraz miedziane, minimalistyczne kominy. Praca projektowa była przyjemnością. Dostałam ogromne pole do tworzenia detali” – mówi autorka projektu w wywiadzie dla portalu Architektura i Biznes.

Dom Grzyb pod Łodzią, zdj. Prosty Architekt

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.