Projekt Barbary Ziemby ze studia Prosty Architekt jest uosobieniem prostoty i tradycji. Położony w lesie pod Łodzią urzeka wręcz organicznym połączeniem z naturalnym otoczeniem. Jak podkreśla sama autorka „ideą projektu było to, aby budynku nie było widać”.
Dom Grzyb został zaprojektowany specjalnie dla małżeństwa w średnim wieku. Ze względu na to, że dorosłe dzieci pary nie mieszkają z nimi na co dzień, a przyjeżdżają do nich z wizytą, wyzwaniem było zaaranżowanie przestrzeni jednocześnie kameralnej i sprzyjającej spotkaniom, która będzie doskonale dopasowana zarówno do potrzeb dwójki mieszkańców, jak i ich gości. W związku z tym przestrzeń podzielono na dwie części – parter jest segmentem zarezerwowanym dla inwestorów, na poddaszu zaś znajdują się pokoje gościnne do dyspozycji rodziny i znajomych.
„Forma Grzyba jest archetypiczna. Prawie kwadratowy rzut przykryty kopertowym, spadzistym dachem został w całości pokryty wiórem osikowym. W moim założeniu dom miał być „oblepiony” okładziną, dlatego zdecydowałam się na wyoblenie wszystkich rantów. Jedynym detalem, poza wyobleniami, jest okap wykończony pomalowaną na czarno płytą OSB i dekorem z wióra osikowego oraz miedziane, minimalistyczne kominy. Praca projektowa była przyjemnością. Dostałam ogromne pole do tworzenia detali” – mówi autorka projektu w wywiadzie dla portalu Architektura i Biznes.
Duże miasta cierpią z powodu kryzysu mieszkaniowego. Z powodu braku pieniędzy i przestrzeni w miastach musimy zadowolić się naprawdę ciasnymi przestrzeniami. Jak zaprojektować małą przestrzeń tak, aby była wygodna i przytulna? Na to pytanie muszą odpowiedzieć uczestnicy konkursu Nano Nest.
Kto zostanie najlepszym architektem w roku 2022? Już niebawem jury konkursu Architect of The Year Awards 2022 wyłoni tych, którzy w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju współczesnej architektury.
Firma deweloperska 3Strands, ogłosiła rozpoczęcie budowy pierwszych w USA domów drukowanych w 3D. Inwestycja East 17th St Residences powstanie w mieście Austin w Teksasie. Za projekt domów odpowiada praktyka Logan Architecture, a za ich budowę – firma ICON.
Po negatywnie przyjętej przez krytykę wystawie reprezentujących założenia puryzmu płócien Le Corbusiera oraz Amédée Ozenfanta, mieszkający od niedawna w Paryżu Le Corbusier zrozumiał, że jego prawdziwym powołaniem jest architektura oraz urbanistyka. Po zakończeniu pierwszej wojny światowej przed szwajcarskim wizjonerem otworzyły się nowe możliwości związane z koniecznością odbudowy zniszczonego państwa oraz poprawienia jakości życia Francuzów.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.