Living Hub. Konkurs

Living Hub. Konkurs

Materiały organizatora

Platforma konkursowa UNI zaprasza architektów, studentów i absolwentów kierunków projektowych do wzięcia udziału w konkursie Living Hub. Konkurs, którego przedmiotem jest projekt obiektu mieszkalnego, jest próbą zwrócenia uwagi na postępujący kryzys mieszkaniowy, którego skutki są coraz bardziej widoczne w wielu miastach świata.

Twórcy konkursu przedstawiają konkurs Living Hub jako okazję do pochylenia się nad problemem przeludnienia miast i wzrostu cen mieszkań. „Wyzwanie ma na celu stworzenie niedrogiego projektu mieszkaniowego, który zapewni ludziom podstawowe warunki życiowe. Jednym ze sposobów złagodzenia problemu przeludnienia miast jest tworzenie rozwiązań uwzględniających ubogich. Tych, którzy chcą schronienia, ale po prostu nie mogą sobie na to pozwolić. Projekt ma na celu zapewnienie podstawowych przestrzeni potrzebnych do przetrwania w mieście. […] Przestrzenie mają być przystępne cenowo i zapewnić schronienie dla dużej liczby osób na raz” – czytamy na stronie organizatora.

Jury weźmie pod uwagę następujące cechy nadesłanych prac: empatię, możliwości adaptacji, niskie koszty oraz dopasowanie do kontekstu miejskiego. Jeden budynek ma zapewnić schronienie dla stu osób. Organizatorzy podają dokładne wytyczne dotyczące hipotetycznego miejsca, w którym ma znaleźć się obiekt.

Konkurs ma charakter koncepcyjny. Zwycięskie prace nie zostaną zrealizowane. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.