MVRDV dla Monachium. Nowe budynki przy Candidplatz

MVRDV dla Monachium. Nowe budynki przy Candidplatz

Projekt przebudowy osiedla w Monachium, zdj. MVRDV

Studio MVRDV ujawniło plany przebudowy otoczonego drogami, wymagającego terenu na południu Monachium. Projekt zakłada renowacje istniejących na obszarze budynków przy jednoczesnym dodaniu nowych, wzniesionych od zera elementów.

Budynki, o których mowa, znajdują się na terenie sąsiadującym z monachijskim Candidplatz, gdzie obecnie mieści się klinika medyczna i biura. Sześć z dziewięciu istniejących obiektów ma zostać na swoim miejscu, a dwa – które już nie nadają się do przebudowy – zostaną wyburzone. Propozycja MVRDV wzbogaci okolicę o budynki, w których znajdą się restauracje, studio fitness, dom opieki, świetlica dla dzieci oraz dom kultury.

Projekt przebudowy osiedla w Monachium, zdj. MVRDV

 

Dwie nowe wieże, każda składająca się z czterech ułożonych na sobie sześcianów, pochylają się ku sobie, tworząc swoistą „bramę”, nowy punkt orientacyjny Candidplatz. Typologia budynku umożliwiła stworzenie zielonych tarasów na każdej z brył – będą idealnym miejscem do spotkań, spacerów lub odpoczynku i refleksji.

Projekt przebudowy osiedla w Monachium, zdj. MVRDV

 

Zmieniające się bryły tworzą serię wspólnych tarasów, których kulminacją jest wspólny zielony dach. Dziedziniec istniejącego zespołu budynków zostaje powiększony i przekształcony w zieloną przestrzeń rekreacyjną z kolorowymi powierzchniami i meblami, tworząc wizualne nawiązanie do grafiki na ścianach pobliskiej stacji metra.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.