MVRDV dla Rotterdamu. The Harbour Experience Center

MVRDV dla Rotterdamu. The Harbour Experience Center

The Harbour Experience Center, zdj. MVRDV

Studio MVRDV opublikowało wizualizacje nowego centrum wystawienniczo-turystycznego, które powstanie w porcie w Rotterdamie. Nowe muzeum zostało powołane, aby opowiedzieć wielowiekową historię największego portu w Europie. Twórcy projektu planują otwarcie obiektu na wrzesień 2024 roku.

The Harbour Experience Center jest następcą FutureLand, tymczasowego, powstałego w roku 2009 centrum informacyjnego, którego sukces skłonił władze miasta do stworzenia powstania stałej ekspozycji.

The Harbour Experience Center, zdj. MVRDV

 

Już sama forma budynku zaprojektowanego przez studio MVRDV ma oddawać wyjątkowy charakter portu w Rotterdamie. Projektanci połączyli w projekcie niezwykle oryginalną, geometryczną formę i funkcjonalność właściwą budynkom portowym. Na parterze obiektu znajduje się kawiarnia dla zwiedzających i atrium, które pełnić ma funkcję przestrzeni wystawienniczej i miejsca, w którym będą organizowane wydarzenia publiczne. Trzy kolejne piętra zostały przeznaczone na ekspozycję stałych wystaw. Na czwartym, ostatnim, znajdzie się restauracja dla gości odwiedzających muzeum.

The Harbour Experience Center, zdj. MVRDV

 

„Myślimy o Harbour Experience Center jako o narzędziu do odkrywania niesamowitego świata portu. Budynek jest prosty, nagi; możesz dostrzec części konstrukcji budynku, gdy jesteś w jego środku. Ale dzięki temu doskonale spełnia swoją rolę, działając podobnie jak sam port. Każda część tego projektu ma na celu zaangażowanie zwiedzających i przekazywanie im wiedzy o tym miejscu. Dzięki temu wizyta w muzem nie tylko edukuje, ale również pozwala poczuć prawdziwego ducha rotterdamskiego portu” – opowiada Winy Maas z MVRDV.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.