Magdi Yacoub Global Heart Center w Kairze

Magdi Yacoub Global Heart Center w Kairze

Magdi Yacoub Global Heart Center, zdj. Foster + Partners,

Foster + Partners rozpoczął budowę nowego Magdi Yacoub Global Heart Center w Kairze w Egipcie. Projekt znajduje się w doskonałej lokalizacji – z jego okien będą rozciągać się bowiem widoki na słynne piramidy w Gizie. Będzie także częścią dzielnicy medycznej Zewail City of Science and Technology, której przeznaczeniem jest integrować placówki medyczne i naukowe.

Globalne Centrum Serca Magdi Yacoub to najnowszy oddział szpitala kardiologicznego Asuan Heart Center założonego przez egipskiego chirurga Sir Magdiego Yacouba. Szpital zapewnia bezpłatne, najnowocześniejsze leczenie mieszkańcom Egiptu i obcokrajowcom, w szczególności mieszkańcom Afryki Subsaharyjskiej, którzy mają utrudniony dostęp do wysokiej klasy opieki medycznej. Projekt zakłada stworzenie placówki  z zapleczem diagnostyczno-leczniczym, izbą przyjęć, dużą przychodnią i oddziałami rehabilitacyjnymi. W budynku znajdą się również oddziały chirurgii oraz intensywnej terapii. Nowy budynek pomieści około 300 pacjentów.

Magdi Yacoub Global Heart Center, zdj. Foster + Partners,

 

„New Asuan Heart Center oferuje najnowocześniejsze, bezpłatne usługi medyczne obywatelom Egiptu, zwłaszcza osobom niepełnosprawnym. Ta bujna, zielona oaza ścieżek i parków sprzyja dobremu samopoczuciu” – mówi Norman Foster. Jak wspomina założyciel Foster + Partners, projekt obfituje w tereny zielone. Zarówno projekt samego budynku, jak i otaczającej go zieleni, tworzone były z myślą o zapewnieniu pacjentom najwyższego komfortu, aby jak najszybciej powracali do zdrowia.

Magdi Yacoub Global Heart Center, zdj. Foster + Partners,

źródło: archdaily.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.