Marina Residential Tower. Nowa inwestycja w Atenach

Marina Residential Tower. Nowa inwestycja w Atenach

Marina Residential Tower, zdj. Foster+Partners

Studio architektoniczne Foster+Partners prezentuje projekt Marina Residential Tower, budynku mieszkalnego, który ma stać się najwyższym budynkiem w Grecji. Obiekt zlokalizowany w Ellinikon, na obrzeżach Aten, jest częścią większego projektu, mającego na celu przekształcenie terenu dawnego lotniska w nowoczesną dzielnicę i park.

Projektując, architekci inspirowali się śródziemnomorskim klimatem oraz lokalnym krajobrazem – wodą oraz bujną zielenią. Dwustumetrowa wieża Marina Tower, która znajduje się w samym centrum nowego osiedla, składa się z dwóch części połączonych charakterystycznymi platformami. Projektantom ze studia Foster+Partners przyświecała idea zrównoważonego i sprzyjającego zdrowiu miejsca do życia, dlatego też zadbali o dostęp naturalnego światła do wnętrz, różnorodność rosnących na elewacji roślin i dobrą wentylację.

Marina Residential Tower, zdj. Foster+Partners

 

Marina Tower jest „modelem zrównoważonego projektowania, obejmującym najlepsze techniki budowlane sprzyjające środowisku oraz uwzględniającym najnowocześniejsze międzynarodowe wytyczne w sprawach bezpieczeństwa” – mówią architekci. Dodają, że Marina Residential Tower będzie pełnić funkcję nowoczesnej miejskiej latarni morskiej obsadzonej zielenią.

Marina Residential Tower, zdj. Foster+Partners

 

„Projekt Ellinikon nadaje nowy kierunek rozwojowi miast w Atenach, wspierając współczesne style życia, pracy i zabawy, skupione wokół parku metropolitalnego – wyjątkowego udogodnienia przeznaczonego tak dla lokalnych społeczności, jak dla mieszkańców Aten. Nasz projekt Marina Residential Tower opiera się na tych zrównoważonych zasadach, dzięki którym udało nam się stworzyć zupełnie nowy paradygmat życia w wieżowcach” mówi Antoinette Nassopoulos-Erickson z Foster + Partners.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.