Marina Residential Tower. Nowa inwestycja w Atenach
Marina Residential Tower. Nowa inwestycja w Atenach
Studio architektoniczne Foster+Partners prezentuje projekt Marina Residential Tower, budynku mieszkalnego, który ma stać się najwyższym budynkiem w Grecji. Obiekt zlokalizowany w Ellinikon, na obrzeżach Aten, jest częścią większego projektu, mającego na celu przekształcenie terenu dawnego lotniska w nowoczesną dzielnicę i park.
Projektując, architekci inspirowali się śródziemnomorskim klimatem oraz lokalnym krajobrazem – wodą oraz bujną zielenią. Dwustumetrowa wieża Marina Tower, która znajduje się w samym centrum nowego osiedla, składa się z dwóch części połączonych charakterystycznymi platformami. Projektantom ze studia Foster+Partners przyświecała idea zrównoważonego i sprzyjającego zdrowiu miejsca do życia, dlatego też zadbali o dostęp naturalnego światła do wnętrz, różnorodność rosnących na elewacji roślin i dobrą wentylację.
Marina Tower jest „modelem zrównoważonego projektowania, obejmującym najlepsze techniki budowlane sprzyjające środowisku oraz uwzględniającym najnowocześniejsze międzynarodowe wytyczne w sprawach bezpieczeństwa” – mówią architekci. Dodają, że Marina Residential Tower będzie pełnić funkcję nowoczesnej miejskiej latarni morskiej obsadzonej zielenią.
„Projekt Ellinikon nadaje nowy kierunek rozwojowi miast w Atenach, wspierając współczesne style życia, pracy i zabawy, skupione wokół parku metropolitalnego – wyjątkowego udogodnienia przeznaczonego tak dla lokalnych społeczności, jak dla mieszkańców Aten. Nasz projekt Marina Residential Tower opiera się na tych zrównoważonych zasadach, dzięki którym udało nam się stworzyć zupełnie nowy paradygmat życia w wieżowcach” mówi Antoinette Nassopoulos-Erickson z Foster + Partners.
Politechnika Krakowska organizuje konkurs na na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania terenu wokół budynku Politechniki Krakowskiej przy ul. Lea 114, oraz aranżacji przestrzeni na parterze budynku. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 5 tys. zł.
Studenci z całego świata mogą ubiegać się o stypendium Institute for Advanced Architecture of Catalonia (IAAC) i Master in Robotics & Advanced Construction. Jury przyzna ja tym uczestnikom projektu, którzy wykażą się największą kreatywnością i bogatym warsztatem technicznym. Gra jest warta świeczki – zdobycie miejsca na podium umożliwi zwycięzcom rozwijanie swoich zdolności na jednym z najbardziej innowacyjnych ośrodków naukowych w Europie.
Poznański oddział SARP zaprasza studentów i absolwentów Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Artystycznego do udziału w Konkursie im. prof. Władysława Czarneckiego. W ramach konkursu zostanie wyłoniona najlepsza praca semestralna.
Studio architektoniczne Ménard Dworkind przedstawia projekt letniego domu wykonanego z drzewa cedrowego. Umiejscowiony na zalesionym terenie w Quebec, pozwala mieszkańcom na relaks w otoczeniu natury, zapewniając im jednocześnie wszelkie wygody, a także niezwykłe doznania estetyczne.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.