Drewniany domek w La Conception

Drewniany domek w La Conception

Hinterhouse, zdj. Ménard Dworkind

Studio architektoniczne Ménard Dworkind przedstawia projekt letniego domu wykonanego z drzewa cedrowego. Umiejscowiony na zalesionym terenie w Quebec, pozwala mieszkańcom na relaks w otoczeniu natury, zapewniając im jednocześnie wszelkie wygody, a także niezwykłe doznania estetyczne.

Położony w wiosce La Conception dom o nazwie Hinterhouse został pokryty białą deską cedrową. Architekci wybrali ten materiał, aby budynek wraz z upływem czasu, a co za tym idzie - ciemnieniem desek, nabierał unikalnego charakteru i coraz lepiej wpisywał się w leśne otoczenie. Tego samego surowca użyto do konstrukcji okiennic oraz wykończenia znajdującej się obok domu sauny. Studio podkreśla, że drewno zostało pozyskane w sposób zrównoważony.

Hinterhouse, zdj. Ménard Dworkind 

„Okiennice zostały zaprojektowane tak, aby naśladować oblicówkę; szczeliny w okiennicach pokrywają się z kanałami w okładzinie cedrowej. Dzięki nim dom może zmienić się całkowicie: zasunięte zapewnią ochronę przed groźnymi żywiołami, a rozsunięte wpuszczą do wewnątrz światło i niezwykłe widoki” – mówią architekci z Ménard Dworkind.

Hinterhouse, zdj. Ménard Dworkind

Drewnem zostały wyłożone również wnętrza domu. Architekci wybrali deski z czerwonej sosny, które zostały pomalowane na biało, a także sklejki z jodły barwionej hebanem. Te szlachetne, naturalne materiały zostały połączone z betonową posadzką, która wprowadza do wnętrz nieco nowoczesności i industrialnego tchnienia.

źródło: dezeen.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.