Michigan Central. Nowa dzielnica innowacji w Detroit
Michigan Central. Nowa dzielnica innowacji w Detroit
Firma Ford Motor Company opublikowała projekt nowej „dzielnicy innowacji i mobilności” Corktown, położonej w najstarszym rejonie Detroit. Projekt Michigan Central stworzony przez firmę Gensler i Practice for Architecture and Urbanism zakłada renowację stacji Michigan Central Station, a także budowę innych miejsc, które będą sprzyjać gospodarczemu i kulturalnemu rozwojowi Detroit.
Jak wyjaśnia zespół, plan terenu o powierzchni 30 akrów przewiduje otwartą dla mieszkańców i pracowników przestrzeń, zakotwiczoną przy stacji kolejowej. Jak mówią autorzy projektu, będzie on „traktować priorytetowo potrzeby mieszkańców i firm, a także pięciu tysięcy pracowników”. Kubatura dzielnicy składa się z czterech budynków - Michigan Central Station, Book Depository, Building West oraz The Factory, która będzie siedzibą firmy Ford.
„Ten projekt ma przygotować Forda na kolejny wiek innowacji i sukcesu. W Michigan Central przyjmujemy podejście oparte na współpracy w zakresie innowacji, w tym zapewnianie elastycznych miejsc pracy, które przyciągają i angażują najlepsze umysły do rozwiązywania złożonych problemów transportowych i związanych z nimi wyzwań, dla wspólnego kształtowania przyszłości mobilności” – mówi Mary Culler, dyrektor ds. Rozwoju w Detroit i prezes Ford Fund.
Prace nad Book Depository i parkingiem Bagley rozpoczną się w pierwszym kwartale przyszłego roku, a ich ukończenie przewiduje się na początek roku 2022. Trwają również prace nad renowacją dworca.
Go-Medic to międzynarodowy konkurs architektoniczny, który ma na celu rozwijanie innowacyjnych koncepcji mobilnych jednostek medycznych. Konkurs organizowany jest przez Uni.xyz i skierowany jest do studentów, absolwentów i profesjonalistów z dziedziny architektury. Konkurs jest organizowany przez platformę konkursową UNI.
Jaki kształt i formę przybierze budownictwo drewniane w w 2030 roku? ArchiFrame szuka odpowiedzi na to pytanie, organizując konkurs Prefab 2030. ArchiSolutions Oy rzuca wyzwanie architektom, studentom i inżynierom, aby zachęcić ich do wprowadzania innowacji” – piszą organizatorzy konkursu.
Chyba wszyscy zgodzimy się z tym, że mury, które oddzielają jednych od drugich, lepiej jest burzyć niż wznosić. Słowa te mają również znaczenie dosłowne – inwestorzy, pomimo pragnienia prywatności w swoim domu, nieczęsto decydują się bowiem na otoczenie go wysokimi murami. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku Domu za Ścianą projektu STOPROCENT ARCHITEKCI. W tej nowoczesnej propozycji otaczające dom wysokie, nieprzeniknione ogrodzenie, jest integralną częścią całej kompozycji.
W Talinie powstanie stacja kolei Rail Baltica, za projekt której odpowiedzialne jest biuro Zaha Hadid Architects. Wizja stacji została wyłoniona spomiędzy wielu innych przez jury międzynarodowego konkursu.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.