Michigan Central. Nowa dzielnica innowacji w Detroit

Michigan Central. Nowa dzielnica innowacji w Detroit

Michigan Central, zdj. Ford Motor Company/Gensler

Firma Ford Motor Company opublikowała projekt nowej „dzielnicy innowacji i mobilności” Corktown, położonej w najstarszym rejonie Detroit. Projekt Michigan Central stworzony przez firmę Gensler i  Practice for Architecture and Urbanism zakłada renowację stacji Michigan Central Station, a także budowę innych miejsc, które będą sprzyjać gospodarczemu i kulturalnemu rozwojowi Detroit.

Jak wyjaśnia zespół, plan terenu o powierzchni 30 akrów przewiduje otwartą dla mieszkańców i pracowników przestrzeń, zakotwiczoną przy stacji kolejowej. Jak mówią autorzy projektu, będzie on „traktować priorytetowo potrzeby mieszkańców i firm, a także pięciu tysięcy pracowników”. Kubatura dzielnicy składa się z czterech budynków - Michigan Central Station, Book Depository, Building West oraz The Factory, która będzie siedzibą firmy Ford.

Michigan Central, zdj. Ford Motor Company/Gensler

 

„Ten projekt ma przygotować Forda na kolejny wiek innowacji i sukcesu. W Michigan Central przyjmujemy podejście oparte na współpracy w zakresie innowacji, w tym zapewnianie elastycznych miejsc pracy, które przyciągają i angażują najlepsze umysły do ​​rozwiązywania złożonych problemów transportowych i związanych z nimi wyzwań, dla wspólnego kształtowania przyszłości mobilności” – mówi Mary Culler, dyrektor ds. Rozwoju w Detroit i prezes Ford Fund.

Michigan Central, zdj. Ford Motor Company/Gensler

 

Prace nad Book Depository i parkingiem Bagley rozpoczną się w pierwszym kwartale przyszłego roku, a ich ukończenie przewiduje się na początek roku 2022. Trwają również prace nad renowacją dworca.

Michigan Central, zdj. Ford Motor Company/Gensler

źródło: archdaily.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.