Mieszkania na jeziorze. Nowy projekt BIG w Amsterdamie

Mieszkania na jeziorze. Nowy projekt BIG w Amsterdamie

Sluishuis, zdj. BIG/Barcode

Duńska pracownia architektoniczna BIG i holenderska pracownia Barcode Architects przedstawiają projekt Sluishuis – kompleksu mieszkaniowego nad jeziorem IJ w amsterdamskiej dzielnicy IJburg. Zbudowany na sztucznej wyspie na jeziorze, kanciasty blok stanowi interesujące dopełnienie krajobrazu.

Nasz Sluishuis to blok miejski w centrum Amsterdamu, unoszący się na jeziorze IJ, lecz zachowujący wszelkie elementy składające się na komfort życia w wielkim mieście. W kierunku miasta budynek obniża swój dach, zachęcając przechodniów do wejścia na taras i podziwiania panoramy nowych dzielnic” – powiedział architekt Bjarke Ingels.

Sluishuis, zdj. BIG/Barcode

 

Osiedle, które jest określane przez pracownie architektoniczne jako nowy punkt orientacyjny IJburga, mieści w sobie 442 mieszkania i lokale na wynajem. Architekci zadbali o wysoką jakość przestrzeni w bloku, aby jego mieszkańcy mogli z łatwością dostosować aranżacje wnętrz do swoich potrzeb. Lokale mieszkalne, które znajdują się w bloku różnią się znacznie wielkością i rozkładem – w Sluishis można zamieszkać zarówno w dużym apartamencie, funkcjonalnym wielopokojowym mieszkaniu, jak i w skromnej kawalerce.

Sluishuis, zdj. BIG/Barcode

 

Ponadto obok bloku mieszkalnego znajduje się molo, na którym cumują 34 łodzie mieszkalne i 54 statki wycieczkowe.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.