Nowe oblicze Powerhouse. Rewitalizacja muzeum w Sydney

Nowe oblicze Powerhouse. Rewitalizacja muzeum w Sydney

zdj. Powerhouse Ultimo

Współczesne muzeum w Sydney, Powerhouse Ultimo, ogłosiło zwycięski projekt rewitalizacji i przebudowy galerii, który ma na celu umożliwienie tworzenia innowacyjnych wystaw i aranżacji przestrzeni edukacyjnych.

Spośród ponad 100 zgłoszeń z całej Australii wybrano projekt kooperacji architektów z biur Architectus, Durbach Block Jaggers Architects, Tyrrell Studio, Youssofzay + Hart, Akira Isogawa, Yerrabingin, Finding Infinity i Arup. Zwycięski zespół zbuduje światowej klasy wizjonerskie muzeum, które wesprze rozwój kultury w Australii i wzmocni reputację Sydney jako globalnego centrum kulturalnego.

Oprócz samego budynku zmianom ulegnie również jego otoczenie. Obszar łączący muzeum z The Good Line zostanie zmieniony w nowoczesny plac publiczny w Sydney, otwarty dla wszystkich i zachęcający do podejmowania aktywności na świeżym powietrzu. Przestrzenie i budynki zostaną odnowione, stwarzając tym samym nowe możliwości  i ułatwiając użytkownikom dostęp do biblioteki i archiwum muzeum.

„Nowy budynek to nowe spojrzenie na zabytkową tkankę miasta i jego pejzaże na wielu poziomach […] Pełen szacunku i współczesny, przeprojektowany budynek stanie obok rdzenia Powerhouse, potężnego ucieleśnienia zarówno geografii, jak i jej tła” – mówi Camilla Block, dyrektor ds. projektowania.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.