Organizatorzy największych targów designu wnętrzarskiego na świecie, Milan Salone del Mobile, zdecydowali się odwołać tegoroczną edycję wydarzenia. Byłaby to to już 60. edycja wydarzenia, odbywającego się rokrocznie w Mediolanie.
Podobnie jak tegoroczne Biennale Architektury w Wenecji oraz Światowy Kongres Architektów, wydarzenie zostało odwołane z powodu szerzącej się pandemii wirusa COVID-19. Oświadczenie, w którym poinformowano o zaistniałej sytuacji, wydał burmistrz Mediolanu Giuseppe Sala wraz z przewodniczącym Salone del Mobile, Claudio Lutim. Program targów i towarzyszących im wydarzeń zostanie zrealizowany w przyszłorocznej edycji wydarzenia, w kwietniu 2021.
Wśród zainteresowanych Salone del Mobile dziennikarzy od wielu tygodni toczy się dyskusja na temat możliwości zastąpienia fizycznego wydarzenia jego wirtualnym odpowiednikiem. Laura Traldi, włoska dziennikarka i założycielka portalu DesignAtLarge, twierdzi że pomysł ten był kilkukrotnie podnoszony wśród odpowiedzialnych za wydarzenie. Dziennikarka postuluje stworzenie „[…] platformy umożliwiającej dostęp do treści, być może nawet w rzeczywistości wirtualnej, a przede wszystkim wymianę ofert między producentami a klientami na żywo, za pośrednictwem czatu”.
Larsen Liverpool zaprasza wszystkich studentów kierunków projektowych do wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie na najlepsze portfolio. Uczestnicy będą musieli przesłać swoje portfolio w formie cyfrowej, które zademonstruje talent i zdolności artystyczne w wybranych przez nich dziedzinach twórczości.
Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży zaprasza architektów do udziału w konkursie na projekt rozbudowy istniejących budynków należących do uczelni i zagospodarowania przestrzennego przylegających do nich terenów.
Chyba wszyscy zgodzimy się z tym, że mury, które oddzielają jednych od drugich, lepiej jest burzyć niż wznosić. Słowa te mają również znaczenie dosłowne – inwestorzy, pomimo pragnienia prywatności w swoim domu, nieczęsto decydują się bowiem na otoczenie go wysokimi murami. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku Domu za Ścianą projektu STOPROCENT ARCHITEKCI. W tej nowoczesnej propozycji otaczające dom wysokie, nieprzeniknione ogrodzenie, jest integralną częścią całej kompozycji.
Wygląda na to, że kolejny kolejowy potworek odejdzie w zapomnienie. Nowy projekt dworca autorstwa biura DWAA Architekci zachwyca prostotą, funkcjonalnością i elegancją.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.