Miralles Tagliabue EMBT dla Shenzhen

Miralles Tagliabue EMBT dla Shenzhen

Konserwatorium w Shenzhen, zdj. Miralles Tagliabue EMBT

Chylimy głowy nad tempem rozwoju regionu Shenzhen w Chinach. Do rozbudowy kolejnych dzielnic władze angażują architektów światowej sławy, których projekty wyznaczają nową jakość na rynku architektonicznym. Najnowszym „nabytkiem” Shenzhen będzie konserwatorium muzyczne zaprojektowane przez studio Miralles Tagliabue EMBT.

Projekt konserwatorium jest częścią planu Shenzhen Ten Cultural Facilities of New Era, zakładającego stworzenie dziesięć wyjątkowych obiektów, które w przyszłości staną się istotnymi zabytkami, stanowiących znak naszych czasów. Obok obiektu Miralles Tagliabue EMBT w Shenzhen staną projekty takich praktyk jak Zaha Hadid Architects, SANAA, Jean Nouvel, Sou Fujimoto, MAD czy Dominique Perrault. Większość z wymienionych biur w swoich propozycjach postawiło na wdrażanie idei zrównoważonego budownictwa, dbając o niezależność energetyczną budynków oraz wykorzystanie etycznie pozyskiwanych i nieszkodliwych dla środowiska materiałów.

Konserwatorium w Shenzhen, zdj. Miralles Tagliabue EMBT

 

Konserwatorium stanie tuż przy wejściu do kampusu uniwersyteckiego Shenzhen Longgang, dzięki czemu stanie się „bramą” prowadzącą do świata nauki. Architektom zależało na tym, aby projekt pasował zarówno do swoich architektonicznych sąsiadów, jak i do otaczającego go kontekstu naturalnego. Na kampusie o powierzchni 129,7 tys. metrów kwadratowych znajdą się sale dydaktyczne, pracownie, biblioteka, obiekty sportowe, stołówka, część administracyjna i akademik. Obok budynku głównego znajdzie się teatr, który pomieści 700 widzów oraz sala koncertowa i sale prób.

Konserwatorium w Shenzhen, zdj. Miralles Tagliabue EMBT

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.