5 grudnia 2019 r. w Centrum Praskim Koneser w Warszawie miała miejsca gala, podczas której jury składające się z ponad 150 specjalistów wręczyło nagrody w plebiscycie produktów do aranżacji i wykończenia wnętrz. W kategorii "Okna i Drzwi" wyróżnienie otrzymała firma Internorm, której drzwi podnoszono-przesuwne KS 430 z automatycznym zamykaniem doceniono za rewelacyjny system ComfortDrive, wzorową izolację termiczną oraz solidne przeszklenie antywłamaniowe.
Dobry Design 2020 - konkurs z tradycją
Konkurs Dobry Design 2020 odbył się już po raz dziewiąty. Jak zawsze za jego organizację odpowiedzialny był magazyn "Dobrze Mieszkaj". W tym roku do merytorycznej oceny zgłoszonych produktów zaproszono rekordową liczbę 150 architektów wnętrz oraz projektantów z kraju i ze świata, którzy przyznali nagrody i wyróżnienia w 12 kategoriach. Ostatecznie wręczono 15 statuetek oraz 24 wyróżnienia w kategoriach takich jak: "Przestrzeń pokoju dziennego", "Przestrzeń kuchni i jadalni", "Przestrzeń sypialni i garderoby", "Przestrzeń łazienki", "Przestrzeń dziecka", "AGD", "Podłogi i ściany", "Nowoczesne technologie", "Otoczenie domu", "Wnętrza i obiekty publiczne", "Drzwi i okna" i "Projekt wnętrza". Dodatkowo przyznano specjalną nagrodę konsumentów oraz nagrodę redakcji magazynu "Dobrze Mieszkaj".
Konkurs Dobry Design swój prestiż zawdzięcza m.in. rokrocznie wzrastającej liczbie zgłaszanych produktów. W tym roku firmy z całego kraju zgłosiły do konkursu ponad 220 unikalnych propozycji. Jak zauważyła Justyna Łotowska, pełniąca rolę redaktora merytorycznego Forum Dobrego Designu, w konkursie wyróżniane są "najlepsze, najciekawsze produkty wnętrzarskie oraz rozwiązania, które odmieniają przestrzenie domów i mieszkań. Jest on swego rodzaju podsumowaniem tego, co wydarzyło się na tym rynku w ostatnim czasie".
Wyróżniając produkt firmy Internorm jurorzy zwrócili uwagę na fantastyczne parametry izolacyjne, kluczowe przy wykorzystaniu wielkopowierzchniowych okien. Ponadto pochwalili niski poziom przenikliwości cieplnej Uw = 0,64 W/(m²K) oraz przyzwoite wyciszenie do Rw = 43 dB. Te parametry idealnie wkomponowują się w każdy, nawet najbardziej śmiały projekt domu pasywnego. Istotną cechą KS 430 jest wysoka klasa bezpieczeństwa RC2 (przy oszkleniu VSG P4), która czyni z nich zaporę niemal nie do przejścia dla niepożądanych gości.
Głównym czynnikiem, który wpłynął na powodzenie w konkursie Dobry Design 2020, okazała się zaproponowana przez Internorm funkcja ComfortDrive. W ubiegłym roku firma postanowiła wzbogacić swój funkcjonujący od kilku lat na rynku produkt o automatyczny system otwierania i zamykania na przycisk lub odcisk palca. Pozwala on zależnie od preferencji kontrolować dostęp za pomocą czytnika linii papilarnych lub klawiatury kodowej EKEY, co umożliwia zablokowanie drzwi także z zewnątrz.
Krok ten okazał się strzałem w dziesiątkę. Podbijające rynek drzwi podnoszono-przesuwne od Internorm przy atrakcyjnej cenie stały się produktem niemal kompletnym. Karol Niespodziewański, dyrektor marketingu firmy na terenie Polski zauważa, że "współczesny dom powinien korzystać z możliwości technologicznych dla naszej wygody, a także ułatwiać dostęp do pełnej funkcjonalności osobom starszym i niepełnosprawnym, dla których naciśnięcie przycisku będzie prostym sposobem na otwarcie okna przesuwnego KS 430. Dlatego wprowadziliśmy napęd elektryczny ComfortDrive".
Dodatkową zaletą wykonanych z PCV i aluminium KS 430 są parametry przestrzenne. Maksymalna wysokość ich skrzydła sięga trzech metrów, zaś szerokość całej konstrukcji może osiągnąć do 6,5 m. Taka rozpiętość umożliwia użytkownikom odpowiednie doświetlenie wnętrz swoich domów.
Szerszą charakterystykę KS 430 oraz efektownego i efektywnego systemu ComfortDrive znajdziecie TUTAJ
Studio Melike Altınışık Architects opublikowało kolejne zdjęcia zaprojektowanej przez nich wieży telewizyjno-radiowej. Futurystyczna, oryginalna konstrukcja o wysokości 369 metrów stanie w centrum Stambułu. Choć budynek częściowo funkcjonuje już od końca ubiegłego roku, spełniając swoje podstawowe funkcje, to wciąż jest zamknięty dla odwiedzających. Całkowite zakończenie prac nad wnętrzami wieży planowane jest na koniec wiosny tego roku.
Już jutro, 27 sierpnia, rozpocznie się Weekend Architektury w Gdyni – trójmiejskie święto architektury i projektowania. Prelekcje, wykłady i panele dyskusyjne przybliżą uczestnikom zagadnienia współczesnego projektowania i odpowiedzą na pytania, jak budować, by działać na rzecz lepszej przyszłości dla nas wszystkich. Wydarzenie potrwa do niedzieli 30 sierpnia.
Czeskie studio architektoniczne ORA podjęło się zadania rewitalizacji zabytkowego domu w jednej z niewielkich czeskich miejscowości. Budynek, którego historia sięga wiele dziesiątek lat wstecz, przez długi czas pełnił rolę spichlerza, a następnie został całkowicie zapomniany.
„Jesteśmy niesamowicie dumni z wygranej w tym ważnym konkursie na projekt budynku w sercu Sydney” – mówi Viggo Haremst z Henning Larsen Architects.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.