Greening the Industrial City. Konkurs
Buildner zaprasza studentów, architektów i innych do udziału w konkursie Greening the Industrial City, którego przedmiotem jest projekt zrównoważonego parku przemysłowego w Houston w USA.
Modelowanie 3D jest jednym z ważniejszych wynalazków współczesnej technologii. Jego niekwestionowanym atutem jest szerokie zastosowanie, również w architekturze, budownictwie i projektowaniu. Platfoma cove.tool zaprasza studentów do udziału w warsztatach modelowania 3D i towarzyszącym im konkursie.
Idea jest prosta: cove.tool ma na celu stworzenie najszybszej, najlepszej, holistycznej platformy projektowej na rynku. Korzystając z narzędzia do rysowania lub jednej z wtyczek innych firm (SketchUp, Rhino/Grasshopper i Autodesk Revit) stawiamy przed uczestnikami następujące wyzwanie: wymodelowanie biblioteki na rogu Peachtree Street NE i 6th Street NE w Atlancie. Korzystając z raportu klimatycznego i analizy 3D, zoptymalizuj zużycie energii i emisję dwutlenku węgla przez budynek przy zachowaniu optymalnego poziomu światła dziennego wewnątrz.
Obiekt znajduje się w gęsto zabudowanym obszarze miejskim w Midtown w Atlancie i będzie stwarzać wiele wyzwań związanych z samą kubaturą, jak i dostępem do światła dziennego. Minimalny wymagany rozmiar projektu to 8 tys. stóp kwadratowych (podwójna wielkość działki nieruchomości). Projekty studyjne są mile widziane, ale to ujęcie kontekstu i zaangażowanie w sprawy klimatu będzie decydujące podczas oceny prac przez jurorów” – czytamy na stronie internetowej.
Organizatorzy zachęcają młodych projektantów do wzięcia udziału w samym konkursie, jak i w warsztatach modelowania 3D. Link do nich oraz szczegóły konkursu znajdują się na stronie organizatora.
Buildner zaprasza studentów, architektów i innych do udziału w konkursie Greening the Industrial City, którego przedmiotem jest projekt zrównoważonego parku przemysłowego w Houston w USA.
Chińskie studio architektoniczne MAD opublikowało wizualizację projektu biblioteki w mieście Haikou w Chinach. Jak mówią architekci, nowa inwestycja – niezwykle futurystyczna i odważna – ma nasuwać skojarzenia z „tunelem czasoprzestrzennym wykraczającym poza czas i przestrzeń”.
Duńska firma architektoniczna Dorte Mandrup A/S wygrała międzynarodowy konkurs na zaprojektowanie nowej atrakcji turystycznej północnej Norwegii.
Ten wyjątkowy obiekt sportowy jest zdecydowanie najdroższą inwestycją spośród konstrukcji nominowanych do VIII edycji Nagrody Architektonicznej POLITYKI. Całkowity koszt jego budowy wyniósł 45,5 mln zł.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.