Greening the Industrial City. Konkurs

Greening the Industrial City. Konkurs

Materiały organizatora

Buildner zaprasza studentów, architektów i innych do udziału w konkursie Greening the Industrial City, którego przedmiotem jest projekt zrównoważonego parku przemysłowego w Houston w USA.

Houston w Teksasie, czwarte co do wielkości miasto w USA, jest największym obszarem metropolitalnym w USA bez przepisów dotyczących zagospodarowania przestrzennego. W rezultacie miasto jest mozaiką osiedli, stref przemysłowych i handlowych, ukrytych często również w dzielnicach mieszkalnych. Strefy przemysłowe były często rozmieszczane w sposób, który wpływał negatywnie na społeczności o niskich dochodach i mniejszości rasowe oraz etniczne, narażając mieszkańców na zanieczyszczenia, hałas i obniżoną jakość życia w dzielnicy” – piszą organizatorzy konkursu.

Zadaniem, które stoi przed uczestnikami konkursu jest przedstawienie propozycji planu zagospodarowania przestrzennego parku przemysłowego nad wodą. Architekci muszą znaleźć sprytne sposoby na wyeksponowanie naturalnego piękna dróg wodnych pod parkiem przemysłowym, a także zapewnić lokalnym mieszkańcom maksymalną wygodę.

Najlepsze zgłoszenia z konkursu zostaną ocenione przez jurorów po wydarzeniu TEDxHouston Countdown. Jest to seria wykładów TED, których tematem są innowacje, ekologia oraz zrównoważony rozwój.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich. Nie są wymagane kwalifikacje zawodowe. Propozycje projektowe mogą być opracowywane indywidualnie lub przez zespoły. Konkurs jest prowadzony w języku angielskim. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.