Modernistyczny projekt 3MA

Modernistyczny projekt 3MA

Projekt budynku przy ul. Świętojańskiej w Gdyni, zdj. AB Inwestor

Studiu 3MA zaprezentowało wizualizację nowego projektu. Luksusowy budynek inspirowany stylem modernistycznym powstanie przy ulicy Świętojańskiej w Gdyni.

Modernizm w Trójmieście

Firma architektoniczna 3MA została wybrana do współpracy na podstawie konkursu zorganizowanego przez firmę AB Inwestor. Propozycja studia została wyłoniona spośród kilku innych, również autorstwa dużych firm projektowych, wyraźnie trafiając w gusta jury, które od zwycięskiego projektu oczekiwało estetycznej spójności z innymi budynkami w mieście oraz wyraźnych nawiązań do modernistycznej tradycji architektonicznej Trójmiasta.

gdyn
Projekt budynku przy ul. Świętojańskiej w Gdyni, zdj. AB Inwestor

Projekt 3MA w warstwie wizualnej odwołuje się do luksusowego modernizmu wczesnych lat 30., a także nurtu Streamline Moderne, którego znakami rozpoznawczymi są obłe, aerodynamiczne linie i subtelne przejścia pomiędzy bryłami. Detale siedmiopiętrowego budynku są natomiast zaczerpnięte ze stylu art deco, przełamując surową marmurową kolorystykę i fakturę.

gdyn3
Projekt budynku przy ul. Świętojańskiej w Gdyni, zdj. AB Inwestor

„Wybraliśmy najlepszy z przedłożonych projektów. Jego realizacja, pod warunkiem spełnienia zaleceń sądu konkursowego, dobrze wróży przyszłemu wizerunkowi tego szczególnie ważnego miejsca. Wybrana koncepcja jest wysoce satysfakcjonująca zarówno w zakresie prawidłowego nawiązania do architektury miasta, jak i jako samodzielne dzieło współczesnej architektury” – mówi dr inż. Marek Stępa, członek jury.

Projekt zakłada stworzenie 2800m2 powierzchni użytkowej, która zostanie zagospodarowana przez lokale usługowe, biura, sklepy oraz restaurację.

gdyn4
Projekt budynku przy ul. Świętojańskiej w Gdyni, zdj. AB Inwestor

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.